Festival Pohoda - dobrovolnictví

Nevíš, co v létě? Zažij hudební festival jako dobrovolník

Užít si festival pod pódiem s pivem v ruce už někdy zvládnul asi každý z nás. Co takhle ale zažít fesťák z druhé strany, být součástí pořadatelského týmu, vidět, jak probíhá organizace celé akce, a navíc si poslechnout naživo své oblíbené kapely zadarmo?

Jestli tě tahle představa láká, už na začátku června můžeš jet jako dobrovolník na festival Pohoda. Tento slovenský festival ročně přiláká téměř 30 tisíc návštěvníků a letos na něm zahrají hvězdy jako jsou Chemical Brothers, LP, Rodriguez, Aurora nebo Ziggy Marley. Pohoda je navíc už dlouholetou záležitostí a její organizátoři jsou proto profíci. Jako dobrovolník budeš moci nahlédnout pod pokličku jednoho z největších festivalů v našem okolí a zároveň si užít pravou bohémskou atmosféru.

Proč být dobrovolníkem?

Jedním z nepopiratelných benefitů, který s sebou dobrovolnictví na takové akci nese, je lístek zdarma. A co si budem povídat, nám studentům se taková možnost hodí vždy. Tým organizátorů na Pohodě navíc všem dobrovolníkům umožňuje rozvrhnout si pracovní hodiny tak, aby stihli kapely, na které se nejvíc těší. Nemusíte se proto bát, že byste o něco přišli.

cestování
life
9 sobeckých důvodů, proč vyrazit na workcamp
15. 6. 2018
3 minuty k cestě na workcamp

Dobrovolnictví s sebou nese ale mnohem víc, než lístek zdarma. Člověk má možnost zažít pracovní a přesto veselou atmosféru už během příprav festivalu. Může si pokecat třeba s hlavními organizátory a zároveň nahlédnout do celého organizačního procesu. Pro ty, které láká prostředí hudebních akcí a jejich managementu, je dobrovolnictví skvělou příležitostí, jak se s touto branží ním seznámit. Navíc je to možnost, jak poznat spoustu nových lidí se stejnými zájmy, jako je je dobrá hudba nebo festivalový duch. Dobrovolníci pracují vždy ve skupinách, takže se tam zkrátka člověk seznámí se spoustou lidí ať už chce, nebo ne.

Foto: Martin Hesko - FB Proud to be volunteer on festival Pohoda

Jak vypadá dobrovolnictví na Pohodě

Dobrovolníci na festival přijíždějí o den dříve, aby měli čas se důkladně seznámit s areálem a instrukcemi ohledně jejich práce a zároveň i mezi sebou. Už při online registraci si předem mohou vybrat, jakou pozici budou během festivalu zastávat a v jaký čas chtějí mít volno, aby nepřišli o svoji oblíbenou hudbu. Veškerá práce, kterou dobrovolníci dělají, je jednoduchá a není manuálně náročná. Dá se říci, že dobrovolníci tvoří jakousi "pravou ruku" samotným organizátorům a starají se o to, aby všem bylo na Pohodě tak nějak lépe. Mají zároveň k dispozici kemp jen pro ně samotné, kde denně dostávají i jídlo a pití.

festivaly
life
Neseďte doma a vyrazte na letní fesťáky! Přehled akcí, na kterých nemůžete chybět
18. 6. 2018
4 minuty festivalových tipů

Pokud si stále nejste jisti a chtěli byste si udělat představu, jak dobrovolnictví na Pohodě vypadá, na jejich Facebooku najdete fotky z minulých ročníků.

Jestli byste rádi nějaké to malé letní dobrodružství, tak se neváhejte registrovat na Pohodu. Přihlášky můžete zasílat ještě do 27. června!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější