Ilumináti a Nový světový řád

Průvodce světem konspirací. Mimozemský život, Ilumináti i chemtrails

Jak jednoduché by bylo žít v konspiraci. Ze všeho obviníte židozednáře, Sorose, očkování, nebo třeba bandu prdících tučňáků s letlampou, co můžou za globální oteplování. Ve vodách internetu vyštracháte nějaké ty argumenty i prapodivné studie podporující vaše stanovisko. A voilá - celý svět má zase najednou smysl...

Mozek vs. konspirace

Psychologie (potažmo tak trochu i neurověda) má v tématu konspiračních teorií docela jasno. Nejdůležitějším aspektem víry v konspiraci je stabilizace vidění světa některých lidí a poskytnutí vysvětlení jejich příkoří (či obecně vysvětlení pro všudypřítomné "zlo", nepředvídatelné události a lidské neštěstí). Jako konspiracemi nejohroženější mozky se obvykle v odborné psychologické literatuře uvádí lidé s nedostatečným kritickým myšlením v kombinaci s nízkým vzděláním.

konspirační weby
life
Zabrouzdejte v konspiračkách i fake news. Známé weby české dezinformační scény
8. 8. 2018
2 minuty o

Podlehnutí svodům konspirace se ale může přihodit komukoliv. Obzvláště pokud daný člověk inklinuje k nalezení univerzální odpovědi po smyslu života (ano, konspirace fungují podobně jako náboženství), má tendence nevěřit v oficiální vyjádření vědců, státních úřadů, či policie (například díky předchozí špatné zkušenosti), nebo je daný člověk ve stresu a žije ve zhoršených socioekonomických podmínkách.

Začal jsem věřit, co dál?

Pokud člověk začne skutečně konspiraci věřit (nebo je v ní vychováván), tak po nějaké době začne sebe i ostatní oběti "konspirace" zarputile obhajovat. Nastává tzv. fenomén kolektivního narcismu, tedy jakési nadřazenosti jedné skupiny nad druhou (nadřazenost se projevuje vírou ve vyvolení dané skupiny, v pochopení jakési pravdy o tom, jak funguje svět, či příslibem spásy v den příchodu třeba mimozemšťanů). A to nelze přeargumentovat.

Pokud se hodláte stát konspirátorem, vybrali jsme pár nejlepších inspirací za vás:

1. Chemtrails - přeprogramování lidstva pomocí letadel

Foto: Petr Cieslar

Když proletí na obloze letadlo, nechává za sebou tzv. kondenzační pruh/stopu (fyzikálně popsáno jako umělý mrak vznikající mícháním vodních kapek a ledových krystalků s fakt horkými zplodinami vzešlých ze spalování leteckého paliva). Podle teorie chemtrails ale tyto kondenzační obláčky obsahují různé viry, bakterie a chemikálie sloužící třeba k přeprogramování i ovládání lidstva. Ne, neslouží.

2. Ilumináti a Nový světový řád

Foto: Petr Cieslar

Ilumináti jsou banda světových finančních elit a intelektuálů ovládajících svět již od středověku (Templáři, Rosikruciáni, Jakobíni, Židozednáři, Soros, atd…) snažící se dosáhnout tzv. Nového světové řádu. Důkazy jsou víceméně jasné - neustálá snaha o globalizaci (založení OSN, Světového měnového fondu, nebo třeba Světové zdravotnické organizace), či zdokonalení dohledu nad obyvatelstvem (všude přibývají kamery, otisky prstů na mobilních telefonech a v dohledné době nastoupí i éra čipování lidí). A dokonce je v tom podle některých zdrojů zapletená třeba i Beyonce…

3. HIV/AIDS - zákeřná nemoc z laboratoří

Foto: Petr Cieslar

Virus HIV byl přenesen v 30. letech 20. století z opice na člověka (studie například zde). Někteří jedinci však popustili uzdu fantazii a došlo jim, že HIV je nemoc natolik zákeřná a radikální, že by mohla být vymyšlena v laboratoři a následně uměle nasazena jako biologická zbraň. Ne náhodou se tento chytrý nápad zrodil v hlavách sovětských rozvědčíků KGB. V 80. letech v rámci Studené války přišli rozvědčíci s kampaní Infekce, která spočívala v obvinění Spojených států ze šíření viru HIV (třeba za pomoci nakažených kondomů). Obdobně se v konspiračních teoriích uvažuje ale i o viru Zika, či viru Ebola.

4. Skrývání mimozemšťanů

Foto: Petr Cieslar

Další skupina konspiračních teorií souvisí s mimozemským životem a obecně s fenoménem UFO. Teorie předkládaná konspirátory je jasná - vlády světa (obvykle vláda USA plus NASA) se snaží před globální společností ututlat existenci vetřelců z vesmíru. Konspirátoři obvykle těží z netypických jevů odehrávajících se v atmosféře. Vždy se ale jedná pouze o netypický tvar mraků, pád menšího meteoru, blesk, či případně letadlo (v dnešní době i drony). Takže bohužel, mimozemská stvoření zatím na Zemi nemáme.

5. Konspirace kolem vakcinace

Foto: Petr Cieslar

Očkování je momentálně v Česku poměrně velkým tématem díky epidemii spalniček. Asi nejprofláklejší konspirací kolem očkování je tvrzení, že vakcíny mohou způsobit autismus. Nemohou, tečka. Viz tato metastudie.

6. 9/11 - Útok na Světové obchodní centrum v New Yorku

Foto: Petr Cieslar

Teroristický útok, který změnil svět, když 11. září roku 2001 narazily do slavných newyorských "dvojčat" dvě letadla. K útoku se přihlásila militantní islámská skupina Al-Qaeda v čele s Usámou bin Ládinem. Konspirací kolem pádu dvou věží se ale vyrojilo tolik, že nemá cenu je představovat všechny. Asi nejbizarnější je tvrzení, že nešlo o teroristický útok, nýbrž o řízenou demolici. O něco méně bizarní teorie tvrdí, že to tak nějak celé zinscenovala vláda USA (případně zase ten zlý Nový světový řád).

P.S. O konspiracích vesmírných se dočtete i v novém tištěném vydání časopisu Studenta v rozhovoru s Janem Lukačevičem.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější