Méně virtuální svět...

Méně virtuální svět...

Zrovna tohle je jedno z témat, o kterém bych dokázala diskutovat hodiny, jelikož se to týká každého z nás. Ať už o těch „dobrých" stránkách této věci stejně tak jako té druhé, odvrácené strany. Pokud jste stejně jako já zažili éru bez sociálních sítí a dobu, kdy jste na letním táboře dokázali přežít téměř čtrnáct dní bez elektřiny, určitě pochopíte téma dnešního článku.

Jsme obklopeni technologiemi a to všude. Upřímně, ani mne nenapadá způsob, jak by se jim měl člověk vyhnout (a jestli by to vůbec měl dělat), jelikož je to nepochybná součást našich životů. Většina z nás je k dosažení 24/7, což umožňuje rychlejší komunikaci a sdílení informací. Otázkou je, jak moc se tím vším občas necháváme strhnout. Spontánně odpovídáme na zprávy, aniž bychom si ji znovu přečetli nebo pošleme něco, co už nelze vzít zpět.

Máme všechno a nemáme nic

Kéž by byl můj reálný život tak skvělý, jako moje facebooková zeď. Všichni by tak byli šťastní. Jako malí jsme před spaním od rodičů vyžadovali číst pohádky. Dnes? Stačí projít sociální sítě a zjistíte, že život na nich je stejně perfektní jako v knížkách se šťastnými konci. Život ale není perfektní a definice dokonalosti navíc může představovat odlišné věci pro dva rozdílné lidi. Osobně si myslím, že sociální sítě mají jediný rozumný smysl – spojují nás. Nás všechny. Ať už s lidmi, se kterými nejste tolik v kontaktu ať už díky vzdálenosti nebo náhodám.

Foto: Studenta

Malé kroky

Nemusíte se hned vzdát virtuálního světa. Troufám si říct, že to ani nejde. Co ale můžete udělat, je zavolat někomu, na koho právě myslíte. Prostě jen tak. Ať už se rozhodnete člověka na druhém konci překvapit nebo se domluvíte na čase, určitě to bude stát za to. Občas je fajn vyměnit nudné „datlování" do klávesnice za milou konverzaci. Nemyslíte?

Kouzlo okamžiku

Užívejte si přítomnost a když už jste někde s přáteli, telefon by měl zůstat ve vaší tašce či kapse. Osobně jsem tak trošku proti tomu (výjimkou je samozřejmě focení), a tak se snažím toto pravidlo aplikovat i v praxi. Prozatím jsem úspěšná. Navíc si myslím, že je naprosto zbytečné se propojovat s těmi, kteří jsou někde úplně jinde, zatímco večeříte s bandou lidí, která sedí hned vedle vás.

Pošlete pohled

Upřímně, dokážete si vybavit, kdy jste naposledy poslali někomu pohled? Osobně jsem tomuto „staronovému" trendu podlehla, a tak se se svými přáteli navzájem překvapujeme. A nebojte, nemusíte kvůli tomu jezdit na drahé dovolené. Pohlednice seženete všude ať už ty s motivy města nebo ty s vtipnými motivy. Tak schválně, jakým pohledem uděláte někomu radost vy?

Nebojte se a zkuste být alespoň den bez virtuálního světa...

Text: Lenka Malinová (blog)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější