Na festival do Varů: jak se dostat na filmy s lístkem i bez něj (díl 1)

Na festival do Varů: jak se dostat na filmy s lístkem i bez něj (díl 1)

Asi před dvěma lety jsem v hotelu Thermal narazil na Jaroslava Duška ve, slušně řečeno, lehce virózním stavu. Zeptal se mě na cestu do velké kinosálu a nabídl mi, že mě protáhne na promítání filmu, kam zrovna mířil. Tenkrát jsem s díky odmítl, protože jsem sám kvapil na nějaký film, dnes bych neváhal. Už jen kvůli tomu zážitku jít na film s Duškem. Uvidíme, jestli se mi i letos naskytne podobná příležitost.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, tradiční náplň prvního červencového týdne pro tisíce filmových fanoušku, se opět blíží. Všechno to vypukne už v pátek 28. června a poběží až do soboty 6. července. Pokud se ale do Varů nechystáte poprvé, zajisté už víte, že po celou dobu festivalu se asi nezdržíte. Důležitější informací proto je, že státní svátky – Cyril a Metoděj a Den upálení mistra Jana Husa (5. a 6. července) vycházejí až na pátek a závěrečnou sobotu. V těchto dnech se tedy dá čekat největší nával. Znamená to, že letos odpadá bitva o volné vstupenky a ranní vstávání za účelem rezervace lístků skrze SMS? To asi jen stěží. Populace Karlových Varů se během festivalu každoročně rozroste o desetitisíce lidí a letos tomu nebude jinak...

Ubytování:

Pokud jste ještě ani nezačali řešit, kde budete ve Varech spát, přibalte si rovnou spacák, karimatku a hlavně stan. Jiná možnost, než přespávat v kempu (resp. na fotbalovém hřišti), vám totiž možná nezbude. Můžete zkusit štěstí v „Hotelu Festival“, jak je po dobu festivalu pojmenován místní Domov mládeže. Zde ještě před několika dny byla volná místa, dvojlůžkový pokoj tu vychází na 1.000 Kč/noc. Další variantou je tzv. Hostel ve škole, kde zaplatíte 120 Kč/noc. Pokud toužíte po něčem pohodlnějším, připravte si pevné nervy na hledání a taky výrazně vyšší obnos peněz – ani jedno vám ale nemusí být k ničemu. Ubytovací kapacity holt nejsou nafukovací.

S Festival Passem na tři filmy denně

Základní pravidla získávání lístků se nemění – s platným Festival Passem (pro studenty od 150 Kč za jednodenní až po 700 Kč na všechny dny) si můžete rezervovat až tři lístky na den, a to vždy dva dny před promítáním (tedy v neděli rezervuji lístky na úterý).

Důležité je slůvko „MŮŽETE“. Buďto budete mít štěstí, vstanete na sedmou hodinu ranní a získáte všechny tři filmy, jejichž kódy jste naťukali do SMSky. Nebo budete ještě šťastnější a lístky získáte později na pokladně. Smiřte se ale s tím, že ne vždy (nebo spíš takřka nikdy) vám nevyjdou všechny filmy, po kterých tak zoufale bažíte – a na kterých byste po celonočním flámu stejně asi usnuli. Poptávka je zkrátka bohužel daleko vyšší než nabídka.

Foto: Studenta

Jak se dostat na film bez lístku

Naštěstí se díky svému Festival Passu máte možnost dostat na filmy i bez lístku, pokud jste ochotni si vystát/vysedět frontu před sálem. Například do Velkého sálu v hotelu Thermal jsou vaše šance vysoké. A pokud máte skutečně zájem zhlédnout nějaké zajímavé filmy, půlhodinka čekání vám určitě bude stát i za film, který jste původně neměli v plánu. V opačném případě (a co si budeme povídat, do Varů se nejezdí jen na filmy) si holt zajdete někam na pivko, ukojíte kručící žaludek nebo jen tak zazevlujete s přáteli. Nebo ideálně všechno dohromady.

V dalším díle článku se podíváme na to, kam si zajít na jídlo a které filmy a celebrity na vás ve Varech čekají!

Text: Vojta Koval

Foto:  Film Servis Festival Karlovy Vary

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější