Nebojte se podnikat! GEW 2014 poradí, jak na to

Nebojte se podnikat! GEW 2014 poradí, jak na to

Už v pondělí startuje Global Entrepreneurship Week 2014 (GEW). Největší celosvětová akce na podporu podnikání se uskuteční ve více než 150 zemích světa – a podruhé také v České republice. Hostitelskou organizací českého GEW zůstává European Leadership & Academic Institute (ELAI), který akci v loňském roce v České republice poprvé představil.

Mottem letošního ročníku GEW je odstraňování překážek v podnikání. V týdnu od 17. do 23. listopadu proběhne v Praze (a dalších městech ČR) celá řada zajímavých událostí, které se odstraňování bariér budou věnovat. „Hlavním cílem letošního Týdne na podporu podnikání je motivovat k podnikání všechny věkové skupiny, iniciovat zapojení kreatin ního a podnikatelského myšlení do vzdělávacího systému ČR, prezentovat podnikání jako životní styl a zlepšovat často negativní pohled na podnikatele u nás,“ vysvětluje Lukáš Sedláček, ředitel ELAI.

Většina událostí je veřejnosti volně přístupná a vstup na ně je zdarma. Záštitu akci poskytl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministr školství Marcel Chládek a Magistrát hlavního města Prahy. Hlavním partnerem týdne je již podruhé KPMG Česká republika. Více informací a podrobný program najdete zde.

Program GEW ČR 2014 zahájí v úterý 18. listopadu na půdě Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze konference Podpora podnikatelského myšlení v českém vzdělávacím systému, kterou uvede ministr financí Andrej Babiš. Vrcholem celého týdne bude páteční závěrečná konference na téma Odstraňování bariér v podnikání. Jejím cílem je definovat překážky v podnikání a iniciovat debatu o tom, jak tyto překážky vnímají sami podnikatelé.

Celý týden se budou promítat filmy s podnikatelskou tematikou v rámci Entrepreneurship Movie Nights – v business akcelerátoru Wayra na Václavském náměstí mohou návštěvníci zhlédnout úspěšný film Social Network, loňský trhák Vlk z Wall Street nebo životopisný snímek o spoluzakladateli společnosti Apple Jobs. Za pozornost určitě stojí také veletrh Art Meets Business, jehož cílem je propojit začínající umělce, designéry a grafiky se zástupci managementu středních a velkých firem, novináři i širokou veřejností.

Ve Villa Richter proběhne koncem týdne také diskusní večeře, na níž se setkají úspěšní začínající podnikatelé s matadory českého businessu. Během slavnostního večera bude představena desítka nejnadějnějších českých firem, kterou vybere odborná porota. Představitelé těchto start-upů budou mít možnost networkingu s představiteli velkých firem a korporací a ti nejlepší získají ocenění.

Těm, jež výzva GEW inspiruje k nastartování vlastního businessu, může pomoci Erasmus for Young Entrepreneurs (Erasmus pro mladé podnikatele). Přeshraniční výměnný program dává novým a začínajícím podnikatelům možnost nabýt potřebné zkušenosti od svých ostřílenějších kolegů, kteří provozují menší podniky po celé Evropě. Až půlroční zahraniční pobyt částečně financuje Evropská unie. Více o programu a možnostech zapojení se, ať už jako začínající, či hostitelský podnikatel, najdete na www.erasmus-entrepreneurs.eu.

O ELAI

European Leadership & Academic Institute (ELAI) je motivační platformou k růstu jak jednotlivců, tak české společnosti. Od svého založení v roce 2010 umožňuje předávat vědomosti a zodpovědný růst v rámci různých skupin společnosti a realizuje projekty na podporu vzdělávání, podnikání, startupů a inovací.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější