Nová řada Hry o trůny se blíží! Co před jejím startem musíte vědět?

Nová řada Hry o trůny se blíží! Co před jejím startem musíte vědět?

Sedmá série nejpopulárnějšího seriálu startuje už tuto neděli. Co se zatím o nové Hře o trůny ví a nač se máme těšit?

Už je to skoro tady. Od roku 2011 se internet každoročně na zhruba dva měsíce zblázní a neřeší nic jiného než nové epizody Hry o trůny. Tenhle seriál si i po šesti sériích udržuje extrémní popularitu, a tak je velmi pravděpodobné, že se na další krvavé příběhy ze Západozemí těšíte taky. Co byste před novou sezónou měli vědět?

Čachry kolem formátu

Už nějakou dobu víme, že tvůrci David Benioff a D. B. Weiss mají v plánu ságu ukončit po osmi sériích. Čekají nás tedy ještě dvě řady, obě nakonec budou mít po sedmi dílech. Fanoušci byli zprvu těmito počty zklamáni, protože se těšili na větší nálož zábavy, ovšem smutnit nemusíme – některé díly (s největší pravděpodobností ty ke konci série) budou mít více než hodinu, souhrnná délka sedmé sezóny tak bude velmi podobná jako těch předchozích. A pokud vám ani to nestačí, tak vězte, že už v květnu HBO oznámilo hned čtyři spin-offy, tedy speciální seriály vycházející ze světa George R. R. Martina. Se spoustou hrdinů se tak ještě nějaký ten pátek potkávat budeme.

Známé střípky

Z příběhu toho samozřejmě moc známo není, a to přestože unikly nějaké fotky z natáčení. Takovými spekulacemi a vyfabulovanými spoilery se však nechceme zabývat, stačí nám oficiální informace od tvůrců. Ti zatím prozradili třeba to, že se můžeme těšit na bitvu, která svým záběrem pokoří i monstrózní Bitvu bastardů ze závěru minulé řady. Zřejmě se totiž naplno rozjede válka o celý známý svět, a tak se bude bojovat na vícero frontách zároveň. Které to budou, samozřejmě nevíme, stejně jako kdo bude proti komu stát. Ale i tyhle drobné střípky informací stačí k rostoucí natěšenosti…

Objeví se i herecká legenda Jim Broadbent, kterého si nejspíš pamatujete jako Horácia Křiklana z filmového Harryho Pottera. Slavný Brit se podle všeho zhostí role jednoho z velmistrů Citadely a můžeme se tak těšit na jeho scény se sympatickým Samwellem Tarlym. Autoři i herci během posledních měsíců prozradily i některé další návodné detaily, a tak pokud chcete k sedmé sérii přistoupit zcela informačně neposkvrněni, další odstavec raději přeskočte…

Foto: Studenta

Isaac Hempstead Wright, představitel Brana, prozradil, že od tohoto tajemného chlapce zatím velké kousky čekat nemáme. Přestože si v minulé sérii uvědomil, že má opravdu velké schopnosti co se týče ovládání času a živých bytostí, ještě to nemá všechno pevně v ruce, a tak se zřejmě bude držet spíše zpátky. Což se rozhodně nedá říct o rodu Greyjoyů, jejichž linka se v poslední sezóně také pořádně rozjela. Navrátivší se strýc Euron rozhodně nebude bojovat pouze s Yarou a Theonem, nýbrž jejich rod z Železných ostrovů bude výrazně zasahovat do dění celého Západozemí. A ke slovu by se také měla opět dostat Zeď, která je zřejmě něčím mnohem magičtějším než pouze vysokou ledovou strukturou… No, zní to všechno hodně zajímavě!

Máme to za pár!

Už v neděli 16. července se celý kolotoč znovu rozjede a svět draků, intrik a krve nás vyplivne až po posledním dílu koncem srpna. Jak určitě víte, i letošní příběhové veletoče sleduje autor předlohy George R. R. Martin pouze z povzdálí, neboť jeho spisovatelská prokrastinace předčila všechna očekávání. Už minulou sérií však Benioff a Weiss ukázali, že si dokáží skvěle poradit i bez něj, a tak není důvod k obavám. Propagační materiály zatím hlavně ukazovaly návrat Nočního krále, takže se těšme, že už brzy se podíváme na jeho armádu nemrtvých i všechna známá místa v tomhle úžasném fantasy světě.

Tak co, nemůžete se dočkat?

Text: Mojmír Sedláček

Foto: HBO, Shutterstock

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější