Kinovýhled na červenec: letní hity se valí!

Kinovýhled na červenec: letní hity se valí!

Letošní jaro přineslo jen pár nadprůměrných fláků, ale skutečných lahůdek bylo docela poskrovnu. O to našlapaněji však vypadá letní program, nad jehož červencovým složením musí zaplesat každý filmový fanoušek. Co nás čeká?

Návrat pavoučího muže

Další měsíc, další komiks. Už se stává pravidlem, že velkorozpočtové spektákly o superhrdinech jsou pomalu každý měsíc jedním z největších hitů a tohle léto nebude výjimkou. Začátkem července totiž budeme moci vidět nové uchopení slavného Spider-Mana s podtitulem Homecoming. Ten bude navazovat na své loňské představení z Kapitána Ameriky: Občanské války, v němž byl mladičký Peter Parker naverbován Iron Manem. Opět se proto setkáme s Tomem Hollandem v titulní úloze nevycválaného, leč talentovaného Spider-Mana a Robertem Downeym Jr. v roli jeho mentora. Podle ukázek se bude jednat o slušně našlapanou akční jízdu, v níž o hlášky a vtípky nebude nouze. Není důvod si myslet, že si tenhle nablýskaný produkt Marvel nepohlídá…

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Vzpoura opic potřetí

Když se před šesti lety rozjela nová série filmů o planetě opic, příliš velká očekávání nebudila. Mohlo se jednat o další nepovedený hollywoodský reboot, jenže první i druhý díl sklidily pochvalné reakce a zámořští kritici pějí chválu i na třetí část s názvem Válka o planetu opic. A to dokonce tak výrazně, že se hovoří o nejlepší sci-fi trilogii od dob Hvězdných válek – těch prvních! Matt Reeves, který režíroval i předchozí díl, tak zřejmě zabodoval a každý správný fanoušek epických dobrodružství by se měl na velkolepé završení nečekaně kvalitní opičí trilogie vypravit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Film roku táhne do boje

20. července se objeví zřejmě nejočekávanější film celého letošního roku. Christopher Nolan si po úspěších Dokonalého triku, Počátku, Interstellaru a především trilogie o Temném rytíři vydobyl pozici nejhitovějšího režiséra současnosti a každý jeho projekt je nesmírně očekáván. To bez debat platí i o Dunkerku, válečném dramatu o jedné ambiciózní záchranné akci z druhé světové války. Hvězdnému obsazení vládnou Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh či Mark Rylance, samá uznávaná jména. Podle trailerů se můžeme těšit na sice trochu konvenčnější příběh, než je u Nolana zvykem, ovšem větší audiovizuální hody letos v kinech zřejmě neuvidíte.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Menší, ale ne horší

Ale i menší produkce se v červenci nenechají zahanbit. Populární režisér a scenárista Judd Apatow tentokrát jen z producentské stoličky vyšle do světa nezávislou komedii Pěkně blbě, která je za oceánem vynášená do nebes. Kontroverzní dokumentarista Vít Klusák se zaměřil na bizarní život tuzemských neonacistů a Svět podle Daliborka slibuje velkou dávku zábavy s hořkou pachutí. Po pěti letech se vrací i legendární finský režisér Aki Kaurismäki s chválenou novinkou Druhá strana naděje. Po úspěchu v Cannes se poslední film Sofie Coppoly s názvem Oklamaný dostane i k nám a, jak je u této osobité tvůrkyně zvykem, můžeme se těšit na opojné obrazy i vypjatou příběhovou rovinu.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Dva bonusy na závěr

Poslední dva červencové čtvrtky bude o diváky v kinech bojovat dvojice lahůdek, která rozhodně vyvolá mnoho ohlasů. Společně s Dunkerkem se ohlásí i trochu kontroverzní Luc Besson, který má za sebou legendární opusy jako Brutální Nikita, Leon či Pátý element, jenže také propadáky jako Lucy či Angel-A. tentokrát se vrací ke sci-fi tématice, jež je mu blízká a první ukázky z Valeriana a města tisíce planet vzbudily nadšené ohlasy. Dočkáme se nového Pátého elementu?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

S výrazně jednodušší, leč možná i kvalitnější zábavou se představí Edgar Wright, tvůrce Jednotky příliš rychlého nasazení či Soumraku mrtvých. Jeho Baby Driver pojednávající o mladém řidiči, který vozí zločince z místa činu, sbírá nadšené reakce a tahle ujetá komedie mísící prvky akce a muzikálu nás možná strhne víc než většina zmíněných blockbusterů.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Prostě, v tomhle červenci se k vodě člověk skoro nedostane!

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější