Jak se mluví v Accenture

Jak se mluví v Accenture

Zajímalo nás, jaké jsou nároky ve společnosti, kde se cizí jazyky využívají každý den v komunikaci s kolegy i nadřízenými. Jak probíhá pohovor, kolik řečí se vyplatí znát a po jakých mluvčích je největší poptávka. Ptali jsme se ve společnosti Accenture, která díky desítkám různých jazyků připomíná novodobý Babylon.

Ve společnosti Accenture máte zaručeno, že cizí jazyk skutečně budete používat. Zaměstnanci mluví cizí řečí na každodenní bázi, také veškerá oficiální komunikace probíhá v angličtině. „Mezi našimi zaměstnanci je velké množství cizinců z více než padesáti různých národností. Proto se vám může často stát, že se v češtině se svým kolegou nedomluvíte,“ říká Juraj Vrabko, HR Lead z Accenture.

Zejména v divizi Outsourcing, kde zaměstnanci poskytují podporu zahraničním klientům, využijete kromě angličtiny i další cizí jazyky. Ostatní jazyky se využívají i v dalších divizích, jako je Poradenství nebo Technologie.

Jak to chodí u pohovoru?

U pohovoru vám může pomoci, když máte v životopise zahraniční stáž nebo přímo studium v zahraničí. „Kandidáti se zahraniční zkušeností mají většinou cizí jazyk na vyšší úrovni než ti, kteří ho studovali pouze ve škole. Další velké plus vidím v jejich větší samostatnosti. Na druhé straně to neznamená, že pro nás nejsou zajímaví také absolventi, kteří zkušenost ze zahraničí nemají. Úspěch vždy záleží na schopnostech a postoji daného kandidáta,“ říká o zahraničních zkušenostech Denisa Ptáčková, Recruitment Lead.

Pro Accenture není důležité, z jaké školy přicházíte nebo jaký máte titul, určující jsou vaše schopnosti a jazyková vybavenost. Pokud si nejste jisti svou úrovní, zkuste si jazyk otestovat on-line, na webu najdete velké množství nástrojů. Přeceňovat nebo naopak podceňovat své znalosti cizího jazyka v životopise se nevyplatí, reálná znalost stejně vyjde najevo při výběrovém řízení. „V Accenture je důležité, jaké znalosti kandidát má, titul bereme jako druhořadou záležitost,“ doplňuje Vrabko.

Jazykovou vybavenost uchazeče si ve společnosti náležitě otestují. Nejprve ústně, kde si ověří váš mluvený projev, poté následují gramatické testy a samozřejmě písemná část zaměřená na praktické využití jazyka.

Šance pro tebe v Accenture

Přijmi naše pozvání a staň se součástí společnosti, která ti nabízí větší příležitosti, více výzev a větší osobní spokojenost. Společnosti, která podporuje týmovou spolupráci. Společnosti, která je technologickou špičkou a pomáhá 89 organizacím z žebříčku Fortune Global 100 hledat nové obchodní příležitosti. Naše možnosti jsou tak široké, že dokonce můžeš změnit místo, aniž bys musel změnit společnost. Popovídej si s námi a objev skvělý potenciál pro svoje uplatnění. Navštiv accenture.cz/kariera.

Které jazyky je třeba umět?

Jeden jazyk už pro úspěšnou kariéru mnohdy nestačí. Velkou výhodu na trhu práce získáte, pokud umíte anglicky v kombinaci s kterýmkoliv dalším jazykem. Skvělé je umět dobře hned tři cizí jazyky. „S ohledem na využití jazyků je podle mě ideální následující pořadí: angličtina, němčina, francouzština a španělština nebo italština,“ doporučuje Denisa Ptáčková ze společnosti Accenture.

Citelně také vnímá úbytek schopných němčinářů. „Žijeme v regionu, kde nás významně ovlivňuje náš německý soused. Takže určitě jako druhý jazyk doporučuji němčinu,“ doplnila.

Exotické jazyky jsou jasnou výhodou

Umět jeden nebo víc netradičních jazyků se pro vás může stát nepřekonatelnou výhodou. Ne nadarmo se říká: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. To potvrzuje i Juraj Vrabko z Accenture: „Hledáme kandidáty například se znalostí dánštiny, finštiny, holandštiny, hebrejštiny či řeckého a ruského jazyka. I když to možná nejsou přímo exotické jazyky, rozhodně jsou v naší populaci méně zastoupené.

Nejhůře se na trhu práce hledají kandidáti s následujícími kombinacemi jazyků:

- angličtina & italština & rumunština

- angličtina & portugalština & francouzština

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější