auto - motor
poweredbyexperts

Jádro těla musí být silné. Stejně tomu je u automobilů. Zjistěte víc!

Stejně jako člověk nemůže fungovat bez srdce, auto vám nikam nedojede bez motoru. A jak je složité srdce, je složitý – dnes už dokonce složitější – i motor. Výrobou různých komponentů pro motory konvenční i hybridní se u nás v Česku zabývá společnost Aisin, které se to navíc ohromně daří. Nedávno se třeba ucházela o významnou zakázku automobilky Toyota, a jako uchazeč s nejefektivnějším navrženým procesem zvítězila ve výběrovém řízení na většinu součástek. O tento úspěch se s námi podělil Jiří Mikulka, senior manažer společnosti Aisin.

Uspěli jste v rámci výzvy TNGA, vysvětlíte nám, o co přesně jde?

TNGA je celosvětový koncept automobilky Toyota, který byl navržen s maximálním důrazem na spolehlivost, modularitu a bezpečnost jednotlivých komponent, které se v automobilu nacházejí. Toyota to připodobnila lidskému tělu - každé tělo potřebuje silné jádro a to samé platí pro automobily. Poptávali tedy jen ty nejkvalitnější součástky a vítězem se měl u každého jednotlivého výrobku stát ten, kdo navrhne nejefektivnější proces jeho výroby.

A vy jste zvítězili u většiny součástek, o které jste se ucházeli.

Přesně tak. Povedl se nám v tomto směru neskutečný kousek. Získali jsme čtrnáct ze šestnácti výrobků, o které jsme usilovali, to je obrovský úspěch. Už jen ucházet se o takovou zakázku byla velká výzva a takto zvítězit bylo obrovské zadostiučinění pro všechny zúčastněné.

Těmi byli kdo všechno?

Výzva se týkala všech oddělení ve firmě - technologie, nákup, řízení projektů, výroba atd. Už když jsme se o výrobky ucházeli, jsme zavedli nové postupy a mnoho inovací, ať do výrobního procesu vysokotlakého odlévání, obrábění, montáže nebo vstřikování, takže se momentálně nacházíme ve fázi tzv. vzorkování, tedy přetváříme to, co jsme navrhli, do reálného procesu. Sériové díly tak začneme dodávat hned v lednu.

Aisin

Společnost Aisin je globálním výrobcem a dodavatelem automobilových součástek. Konkrétně dodává díly motorů do závodů evropských i japonských výrobců, jako jsou Toyota, Renault, Volvo nebo Nissan. Řídí se heslem "Kvalita na prvním místě" a nejen do svého závodu v Písku momentálně hledají šikovné inženýry.

Pokud vás zaujali, zjistěte o nich víc na webu nebo zašlete své CV na job@aisin.co.cz.

Co všechno u vás v Písku vyrábíte?

V našem závodě máme celkem čtyři procesy - proces tlakového lití, obrábění, montáž a vstřikování plastů. Vyrábíme různé komponenty pro konvenční i hybridní motory, jako jsou například kryty rozvodového řetězu, skříně převodovky a pro uložení klikového hřídele, sací moduly atd.

Na co všechno si u vás mohou "sáhnout" čerství absolventi?

Mladí talenti byli, jsou a budou nedílnou součástí našich týmů. Drtivá většina inženýrů, kteří se dnes podílejí na přípravě TNGA, začínala ve firmě právě jako absolventi. Postupně se inženýři dostanou do všech oblastí přípravy projektu, od fáze přípravy technologických dat v momentě, kdy se o projekt ucházíme, až po samotnou realizaci a uvedení do provozu, tedy "sáhnout" si mohou víceméně na všechno.

Jaké kandidáty hledáte?

Do oddělení engineeringu hledáme šikovné absolventy strojních fakult ideálně (ale ne nutně) se zaměřením na procesy obrábění, tlakového lití, vstřikování plastů nebo montáže. Měli by mít chuť učit se novým věcem, být komunikativní a umět anglicky, což bývá dnes většinou u absolventů trochu problém, ale není to nic, s čím by se nedalo pracovat. Přímo u nás je to totiž rádi doučíme.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější