Jak vyřešit trable s malým úložným prostorem?
poweredbyexperts

Jak vyřešit trable s malým úložným prostorem?

Bydlíte-li v bytě či garsonce, pravděpodobně se setkáváte s častou nutností nashromážděné věci třídit a vyhazovat. I tak ale je s místem v takovýchto prostorech věčný problém, zejména pokud jste početná rodina. Jak tedy vyšetřit nějaké to místečko navíc?

V případě, že neholdujete shromažďování všeho možného i nemožného, máte napůl vyhráno. I tak ale, obzvláště v bytech bez lodžií či sklepa, se horko těžko nachází prostor pro věci potřebné. Jistě sami víte, jen kolik místa zabírá vybavení a hračky dětí v předškolním věku. A když se má člověk ještě navíc neustále zaobírat prachem, který denně usedá na věci kolem, jímá ho hrůza. Naučte se tedy najít taková místa, která normálně nepřijdou na oči. Máme na mysli například prostory pod postelí a osvědčily se také poličky nad úrovní dveří, které například v dětském pokoji mohou snížit strop a udělat tak místnost útulnější.

Foto: Studenta

Abyste zabránili prachu, nebojte se využít krabic všech možných rozměrů a designu, které vám v barvě malby či doplňků v bytě na zakázku vyrobí specialista na obalové materiály Paketo.cz. Krabice jsou skladné, ušetří spoustu místa a uchrání nepoužívané oblečení či hračky před prachem.

Foto: Studenta

Nerozpakujte se však věcí zbavovat, jakmile je přestanete potřebovat. Mezi maminkami se postupně rozrůstá obliba v internetových portálech, kde je možnost věci prodávat, měnit či darovat. „Veškeré přebytečné věci prodávám na internetu. Je to pohodlné a peníze do rodinného rozpočtu se vždy hodí.“, uvádí maminka Monika z Kutné hory.

Foto: Studenta

Alternativou je také obdarovat věcmi ty, kteří to potřebují nejvíce. Zeptejte se známých a přátel, kde je v okolí nejbližší dětský domov či dům pro matky s dětmi. Pomůžete tak sobě i jiným.

Foto: Flickr.com (mysterymoor), Paketo.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější