Soutěž Ekologie v objektivu je zpět! Tentokrát na vědecké téma
poweredbyexperts

Soutěž Ekologie v objektivu je zpět! Tentokrát na vědecké téma

Firma Bayer vyhlásila fotografickou soutěž Ekologie v objektivu tentokrát na téma: Věda, která pomáhá zlepšovat život.

Tématem letošního, již devátého ročníku fotografické soutěže, která si klade za cíl zvýšit zájem veřejnosti o vědu, výzkum a inovace pro udržitelný rozvoj a ochranu přírody je „Věda, která pomáhá zlepšovat život“. Čeští a slovenští amatérští i profesionální fotografové mohou přihlašovat své snímky ve dvou kategoriích (11- 17 let a nad 18 let) na webových stránkách www.ekologievobjektivu.cz

Soutěž můžete sledovat a hodnotit jednotlivé příspěvky, a to jak na portále www.ekologievobjektivu.cz, tak na sociálních sítích, např. www.facebook.com/ekoobjektiv nebo pod heslem Fotografická súťaž Ekológia v objektíve. Uzávěrka soutěže je 10. října 2013.

Soutěž organizovaná firmou Bayer probíhá pod záštitou mezinárodního Programu OSN pro životní prostředí (UNEP), našeho strategického partnera, který dlouhodobě spolupracuje s firmou Bayer na projektech určených především mládeži po celém světě. Ekologie v objektivu patří již devět let mezi CSR iniciativy firmy Bayer v zemích střední Evropy.

Záštitu a podporu našemu projektu zároveň již vyjádřila řada renomovaných institucí: Ministerstvo životního prostředí Slovenské republiky, Český svaz ochránců přírody a Slovenská agentura životního prostředí.

Foto: Studenta

Vloni byla soutěž poprvé vyhlášena ve společném, česko-slovenském ročníku, do kterého se přihlásilo více než dva tisíce fotografů z obou zemí s téměř čtyřmi a půl tisíci příspěvky.

Zájem o tuto soutěž se u české a slovenské veřejnosti projevil i letos, a to už během prvních dvou dní po svém vyhlášení, kdy si facebookový profil soutěže prohlédlo téměř 5.000 uživatelů. Po první hodině otevření soutěžního portálu už nedočkaví fotografové z Čech i Slovenska nahrávali a hodnotili příspěvky.

Projekt Ekologie v objektivu chce prostřednictvím poselství vyjádřených ve fotografiích inspirovat širokou veřejnost k většímu zájmu jak o ochranu životního prostředí, tak o přírodní vědy, které přináší řešení např. pro ochranu klimatu, udržitelnost, obnovitelné zdroje a snižování negativních dopadů na životní prostředí,“ uvedl Frank Held ze společnosti Bayer.

Foto: Studenta

Na konci října vítězné snímky vybere česko-slovenská porota složená z odborníků na životní prostředí a fotografii. Mezi porotci zasedne například renomovaný fotograf, pedagog a autor řady výstav a fotografických publikací, Jan Pohribný. Ten u příležitosti vyhlášení letošního ročníku zájemcům o soutěž vzkázal: „Zajímavé a nesnadné téma letošní Ekologie v objektivu, by mělo zaujmout ba provokovat fotografické tvůrce nejen k prvoplánovému vidění světa, kde se v přírodním prostředí, v našem životě věda projevuje zcela markatními a bezprostředními stopami. Daleko těžší je vidět a třeba i symbolicky ilustrovat její dlouhodobý dopad na vývoj života na naší planetě. Věda je jako klasický fotografický proces (což je mj. také původně vědecky podložený vynález), kdy latentní obraz je potřeba zviditelnit pomocí vývojky a zafixovat jeho podobu pomocí ustalovače. Pokuste se odkrýt, právě to na první pohled neviditelné, ale o to zajímavější, potřebnější, co nám věda pro život dává či může dát.“

Hlavní vítěz letošního soutěžního klání bude znám na přelomu října a listopadu, kdy mu zástupce firmy Bayer předá cenu Grand Prix. Porota udělí také první tři ceny v obou věkových kategoriích a ocenění v kategorii fotografické cykly. Celkově organizátor soutěže mezi vítěze rozdělí ceny v hodnotě 200 tisíc korun.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější