SOUTĚŽ: Vytuň svůj životopis a vyhraj

SOUTĚŽ: Vytuň svůj životopis a vyhraj

Tipy a triky, jak napsat CVčko, aby neudělalo ostudu, máte v malíku? Posmíváte se selfies a rozmazaným fotkám, které konkurenti připojují ke svým životopisům? Máte skvělé vzdělání, dechberoucí zkušenosti a úžasnou vyřídilku? Dokažte to! Ty nejlepší z nejlepších obdarujeme.

Na jeden životopis připadá cca 20 vteřin posuzování - nikdo neztrácí čas rád a v zájmu personalisty není dát vám šanci, i když se vám životopis zrovna dvakrát nepovedl. Musí působit esteticky, uceleně a maximálně přehledně. Kde bude personalista muset hledat informaci, která je pro něj nejdůležitější, déle než pět vteřin, tam se nebude obtěžovat hledat ji vůbec.

Začněte standardně

Zarovnat nalevo, font Times nebo Arial 12, heslovitě. Všechno, co je delší než pár slov, je příliš dlouhé. Nebojte se odrážek a tučného písma tam, kde je třeba něco zdůraznit. Nadpis nutně být nemusí, ale hlavičku s kontaktními údaji včetně jména a data narození, dále adresy, telefonu a e-mailu vyplňte. Hlavičku zřetelně vizuálně oddělte a přilípněte k ní svou aktuální fotku ve formátu busta, tedy hlava, krk a ramena. Dámy v halence, pánové v obleku. Bez výrazného líčení, učesaní a upravení.

Kromě hlavičky by každý životopis měl mít následující sekce: vzdělání, předchozí praxe a znalosti. Vzdělání i praxi řaďte od těch nejnovějších po ty nejstarší, vždy uveďte dobu, kdy jste studovali/pra¬covali, název instituce, studijní program nebo název vykonávané pozice a doplňkové údaje v odrážkách.

Foto: Studenta

Pak všechny oslňte

U školy lze nastínit téma bakalářské nebo magisterské práce, je-li pro pozici nějak relevantní, nebo různé studijní specializace a publikace v odborných médiích. Studentské spolky, zajímavé kurzy nebo školení, kterých jste se zúčastnili – všechno patří sem. Podíleli jste se na zajímavém projektu? Vyhráli jste vědomostní nebo kreativní soutěž, získali nějaké ocenění? Sem s tím!

U předchozího zaměstnání uveďte maximálně ve třech bodech hlavní náplň práce. V sekci jazykových znalostí používejte standardizované levely pokročilosti A1 až C2 – máte-li nějaký certifikát, zmiňte ho. Neopomeňte veškeré znalosti kolem PC a pak se odlište od ostatních. „Co se týče dovedností, uvádějte především to, co si myslíte, že nikdo jiný uvádět nebude. Komunikační dovednosti si přečteme v každém CV. Stejně tak i zájmy – když má někdo neobvyklý koníček, tak je potom lépe zapamatovatelný,“ radí například Kateřina Bartáková ze společnosti Tesco Stores ČR, která má na starosti nábor mladých talentů.

Nebojíte se? Soutěžte s námi!

Máte na to uspět? Myslíte, že porazíte konkurenci a zaskórujete? Tak svoje CVčko nahrajte do databáze kariérního portálu UNIjobs.cz nebo ho vytuňte, pokud už tam je, a pojďte soutěžit. Od října do prosince budou každý měsíc vybrány tři nejzajímavější životopisy a odměnou jim budou poukazy do A3 Sportu. Svá CV vkládejte na www.unijobs.cz/zivotopisy.

Soutěž probíhá ve spolupráci se společností Capgemini, odborným garantem je tamní HR managerka Alice Růžičková a poukazy mají hodnotu od 500 do 2 000 korun. Tak na nic nečekejte a dokažte, že na to máte!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější