Studentský festival Hudba z FEKTu zahájí Vypsaná fixa!

Studentský festival Hudba z FEKTu zahájí Vypsaná fixa!

Přijďte si poslechnout studentskou hudbu na brněnský festival Hudba z FEKTu. Už 25. září od 12 hodin se rozezvučí parkoviště mezi budovami FEKT Technická 10 a Technická 12 v Brně. Hlavním lákadlem je pro letošní ročník oblíbená kapela Vypsaná fixa. Vstup je zdarma!

Psal se rok 2008, když přišlo několik aktivních studentů z elektro fakulty brněnské techniky s návrhem udělat na půdě školy hudební akci s názvem Hudba z FEKTu. V té době se celkem mladé uskupení studentů ve fakultním spolku Studenti pro studenty společně vrhlo do neznámých vod. Díky odhodlání se jim podařilo překonat všechny problémy, a první ročník festivalu se mohl uskutečnit. Konal se v místech, které od letního semestru 2013 nemají s FEKTem nic společného. Bylo to totiž v prostorách budovy Kolejní 4. Hlavním cílem bylo umožnit amatérským studentským kapelám vystoupit před důstojným publikem a dopomoci jim k získání zkušeností, které jsou v jejich hudebních začátcích tak důležité. Na studentské kapely se první ročník festivalu dorazilo podívat několik stovek návštěvníků.

Hudba z FEKTu

KDY: 25. 9. 2013 od 12 hodin

KDE: Parkoviště mezi budovami FEKT Technická 10 a Technická 12 v Brně

Více info na www.hudbazfektu.cz a na Facebooku

V rozmezí následujících šesti let se akce přesunula zevnitř nejdřív do venkovního prostředí kolejí Pod Palackého vrchem, potom na parkoviště mezi budovy FEKTu, z dubna se přesunula na začátek zimního semestru a ze stovek návštěvníků se staly jednotky tisíců. Mimo amatérských kapel se o zábavu pro publikum začaly starat i profesionální skupiny. Loni byl k završení večerní zábavy poprvé přizván zahraniční interpret, zároveň i zapálený showman Rocky Leon. Přesto ale zůstává původní myšlenka studentského festivalu zachována. Letos bude hlavní kapela Vypsaná Fixa. Objeví se také Faces are Fiction, Utko Band a ze studentských kapel Substation, Syrovátka Band, Intergalactic Banana of The Fallen Monkey Nation, Line a Free Fall.

Samotný festival se uskuteční 25. 9. 2013 – uprostřed prvního týdne zimního semestru 2013/2014. Ve středečních dopoledních hodinách začnou vystupovat studentské kapely, kterých bude celkem pět. Amatérské hudební skupiny budou mezi sebou zápolit a ta nejlepší z nich mimo věcných cen získá např. možnost zahrát si na Studentském majálesu před násobně větším publikem. V přestávkách mezi vystoupeními jednotlivých kapel se budou moci zapojit do soutěžení i návštěvníci v doprovodném programu.

Celá akce má podporu jak vedení fakulty a celé univerzity, tak i statutárního města Brna. Záštitu nad akcí převzala děkanka FEKTu prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc., rektor VUT prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA, dr. h. c. a primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka, MBA.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější