Téměř polovina vysokoškoláků nezná žádnou studentskou organizaci

Téměř polovina vysokoškoláků nezná žádnou studentskou organizaci

Společnost PwC zveřejnila první závěry ze série průzkumů chování studentů převážně ekonomických vysokých škol Studentský barometr. Průzkum odhalil, že téměř polovina studentů nezná žádnou studentskou organizaci na své škole a pouze jedna třetina ví, které firmy jsou partnery jejich univerzity či fakulty.

Průzkum odhalil velkou mezeru na „trhu“ studentských organizací a řadu zatím nevyužitých příležitostí, které se firmám a studentům v rámci spolupráce nabízejí. Pouhá pětina studentů je členem nějaké studentské organizace; něco přes polovinu studentů má povědomí o tom, že na jejich škole nějaká studentská organizace působí. Není to paradox? Studentské organizace jsou zde přeci pro nás, tak proč se o ně nezačít zajímat?

Čas na změnu

Doufejme, že alarmující výsledky odstartují větší aktivitu nejen studentských organizací, ale i firem, které při konkrétních vysokých školách stojí. „Průzkum pro nás byl poučením. Spolupráce se školou a studenty už dávno není o tom dávat peníze a mít za to jméno na seznamu sponzorů. Jako oboustranně výhodnou naopak vidíme možnost vzájemné komunikace, spolupráce a příležitost ukázat studentům, co firma dělá a jaké možnosti absolventům nabízí,“ říká Václav Prýmek, partner ve společnosti PwC.

Jaké noviny a časopisy čteme nejradši?

I v době elektronických médií čtou studenti denní tisk nebo časopisy. Téměř třetina studentů (32 %) deník MF DNES, více než pětina pak Hospodářské noviny (21 %). Shodnou (6%) čtenost mají Lidové noviny a týdeníky Ekonom a Euro. Podíváme-li se na elektronická média, pak téměř třetina studentů (31 %) chodí na iDnes.cz, více než pětina (21 %) na Seznam.cz a více než desetina (11 %) navštěvuje iHNed.cz.

Podle průzkumu mají studenti malé povědomí také o studentských časopisech. Tomu ale nevěříme, copak vy nás neznáte? Jsme přeci všude! :-)

Kdo je PwC?

Společnost PricewaterhouseCoopers poskytuje auditorské, daňové a poradenské služby veřejným i soukromým organizacím v různých průmyslových odvětvích. Kromě nabídek stáží a pracovních míst podporuje PwC dlouhodobě nejrůznější studentské aktivity – jednou z nich je soutěž Global Management Challenge, ve které tým podporovaný PwC vyhrál dva roky po sobě národní finále a reprezentoval Českou republiku ve finále celosvětovém.

Podle Tendence Institutu patří patří společnost mezi deset nejžádanějších zaměstnavatelů pro studenty ekonomických oborů. Společnost je hlavním partnerem Vysoké školy ekonomické v Praze. Pracovní nabídky a více informací najdete na www.pwc.cz

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější