Universum Talent Survey: Tvůj kariérní rádce

Universum Talent Survey: Tvůj kariérní rádce

Už víš, co budeš dělat po škole? Zapeklitá věc, co…? Rádi ti ale poradíme! Rozjeli jsme totiž další ročník unikátního průzkumu, který ti může ohledně budoucí práce hodně napovědět. Jsi spíš kariérista nebo podnikatel? Kam poslat CV? Vyplň test a dozvíš se.

Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes jeden a čtvrt milionu vysokoškoláků z téměř šedesáti zemí světa (to už docela jde, co?). Ptáme se v něm sice na docela dost věcí, ale právě proto pak můžeme fundovaně odpovědět na otázku, co vlastně vysokoškoláci od práce i od života chtějí, na kolik si své práce cení nebo co je pro ně v rámci kariéry důležité.

Jenom chtít ale nestačí. Naštěstí se většina zaměstnavatelů snaží držet krok s dobou. Firmy sledují trendy a reagují na ně, místo stravenek nabízejí benefity, které mladí budoucí zaměstnanci (studenti a absolventi) ocení víc. Třeba díky Universum Talent Survey víme, že mladí lidé zkrátka nechtějí být jen zavření v práci, chtějí se svým časem zacházet podle svého a chtějí si udržet společenské kontakty v míře, v jaké byli zvyklí před nástupem do zaměstnání. Chtějí zkrátka balanc mezi pracovním a osobním životem.

Minulá generace chtěla vytvořit kariéru klasického typu – začít od juniora a vypracovat se. Velká část mladých dnes tak ale už nepřemýšlí. Klidně budou dřít od rána do večera, pokud je práce bude bavit, bude pro ně mít smysl a budou se v ní cítit dobře. A tak čím dál tím víc zaměstnavatelů nemá problém s flexibilní pracovní dobou, s home office, s různými systémy vzdělávání a podobně.

Klikni a otestuj, co vlastně chceš od kariéry:

ZAPOJ SE ZDE

Loni se našeho průzkumu zúčastnilo 14 462 českých vysokoškoláků. Překonáme to letos?

Vyplnit dotazník vám zabere zhruba půlhodinku. Stejně byste se neučili, tak proč nám nepomoct? Jako odměnu za vyplnění získáte IQ test od Mensy ČR na portálu Primat.cz zdarma, takže účast v průzkumu stojí za to po všech stránkách! Odstartovali jsme 9. listopadu 2016.

Úklid v hlavě

Pracovních nabídek je hodně, zvlášť dnes, v době, kdy je nezaměstnanost rekordně nízká a už i o absolventy se firmy přetahují. Takže co teď?

Někdo samozřejmě celý život sleduje svůj sen, ví, co chce dělat, a pracuje na sobě. Většina vysokoškoláků to ale neví, alespoň ne konkrétně. Nevědí, jaké mají možnosti a jakou mají konkurenci. Náš průzkum může v tomhle nelehkém rozhodování pomoct.

Jak? Nad našimi otázkami je potřeba trochu přemýšlet, na rychlost se u nás nehraje. Během vyplňování dotazníku si jednoduše v hlavě uspořádáte, co je pro vás v zaměstnání důležité a co méně, nebo v jaké firmě byste rádi pracovali. Jednoduše si uděláte nějaký názor. Možná vás dokonce navedeme na pár otázek, o kterých jste doposud v souvislosti se svou budoucností ani neuvažovali, například se dozvíte, jaký jste kariérní typ a co to přesně to pro vás znamená. Prostě vám trochu vlezeme do hlavy, ale jenom proto, abychom vám tak uklidili. :)

V neposlední řadě se díky nám můžete dozvědět, jak jste na tom s osobními preferencemi v porovnání se svými vrstevníky, jestli očekáváte větší či menší plat než ostatní a také dostanete seznam doporučených zaměstnavatelů, kteří vám podle vašich výsledků budou nejvíc sedět. Takže můžete rovnou sednout a začít rozposílat životopisy!

Možná jste Universum Talent Survey už někdy vyplňovali. Nevadí, ba naopak! Chceme vás v průzkumu vidět znovu! Vaše odpovědi se v průběhu času mění a to je pro nás důležité k tomu, abychom mohli všechna data porovnávat i historicky.

Text: Nela Vejvodová, Irena Rákosová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější