Vary 2015: Jak si naplno užít největší filmový festival v Česku?

Vary 2015: Jak si naplno užít největší filmový festival v Česku?

Karlovarský filmový festival, kam letos mimo jiné zavítá i představitel Christiana Greye z kultovního filmu Padesát odstínu šedi, začne už jen za několik málo hodin. Jak si tuto filmovou slavnost užít, aniž byste museli být filmová hvězda nebo darovali festivalu několik miliónů jako sponzorský dar? Čtěte dál. 

Jak se dostat na filmy

Když už na festival ve Varech přijedete, je velmi pravděpodobné, že se na nějaký ten film dostanete. Nicméně ta správná otázka je, jak se dostat na nějaký z hlavních festivalových snímků, u kterého se dá očekávat, že na něj budou chtít všichni jít. Prvním krokem je určitě zakoupení Festival Passu, který vám umožní si celkově festival víc užít. S tímto Passem máte několik možností – první z nich je, zkusit film zamluvit na některé z pokladen. Další poněkud lepší možnost, jak se dostat na vytoužený film, je SMS rezervace. Začíná vždy den předen v 7 hodin ráno a zde je znatelně větší možnost, že lístky do kina získáte. Poslední možností pak je vystát si frontu přímo před kinem, kde se pár minut před začátkem promítání uvolní několik míst pro návštěvníky s Festival Passem zdarma.

Kam večer

Jasně, Karlovy Vary vlastně nejsou ani tak moc o filmech, jako o té večerní zábavě. Kam se tedy dojít večer pobavit, když nemáte zrovna VIP vstup do Becher’s Baru v Grandhotelu Pupp? Jednou z možností je tradiční festivalový off-program - nabízí řadu koncertů a dalších aktivit, které často bývají přístupné zdarma pro festivalové hosty. Nejoblíbenější destinací večera ale jednoznačně zůstává proslulý klub Aeroport, kde se hraje a tančí dlouho do noci. Letos se navíc konečně po několika letech přesouvá tento klub z lesů zpátky do města, a tak ani nebudete muset přemýšlet, jestli se vejdete do posledního svozu.

Nezapoměňte odpočívat

Je pravdou, že rána v Karlových Varech bývají krušná. Pokud se nechcete jít mírné kocoviny zbavit do chladného a temného prostředí kina, využijte některý z našich tipů. Za prvé všichni hosté s Festival Passem mají zlevněný vstup do proslulého bazénu hotelu Thermal, kde si můžete na pár hodin odpočinout, zchladit se a zaplavat si, abyste byli zase na večer (na filmy) fit. Pokud se pak budete potřebovat dobře a levně najíst a napít, vyzkoušejte například Čajovnu Universal v Karlových Varech, kde můžete příjemně strávit čas mezi filmy.

Doufáme, že si letošní jubilejní ročník užijete stejně jako my!

Text: Eliška Pokorná

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější