Víme, na které škole studují nejstylovější kluci!

Víme, na které škole studují nejstylovější kluci!

Jestli tipujete, že vkusem a stylem oplývají především studenti uměleckých škol, jste vedle. Nejstylovější kluci navštěvují VŠE a Fildu.

Portál CzechOriginalFashion.cz a módní značka Gant zjistily ve zcela unikátním projektu, jak se oblékají studenti pražských vysokých škol. První místo v něm získal student oboru účetnictví na VŠE Juraj Halás, druhý se umístil student ekonomie na VŠE Tomáš Štegmann a třetí místo obsadil Vítek Ivičic, který se na FF UK věnuje studiu germanistiky. Výherci získali vouchery na nákup zboží v obchodech GANT.

Kromě oblečení projekt zkoumal také nákupní zvyklosti, hudbu nebo koníčky. “V projektu Boys in Study jsme chtěli zmonitorovat životní styl studentů šesti pražských vysokých škol, včetně jejich vztahu k módě a oblékání,” říká Lucie Pavlásková z Czechoriginalfashion.cz. “Proto jsme zjišťovali nejen to, co rádi nosí a kde nakupují, ale ptali jsme se i na hudbu, kterou poslouchají, způsob trávení volného času a podobně...”

S jistotou můžeme konstatovat, že mladým mužům začíná na módě záležet. Chápou, že zajímavý osobní styl je důležitý a móda se pro ně stává kulturním fenoménem, který zrcadlí stav společnosti. Rozdíly mezi školami spočívají podle Pavláskové v přístupu k oblékání. Pro studenty  VŠUP je móda nástrojem seberealizace. Jsou divocí a extravagantní, což se přirozeně promítá do jejich vztahu k oblékání, kterému často chybí jednotná linie. V tomto ohledu jsou studenti FF UK pravým opakem. Oblečení chápou spíš jako nutnost než jako zábavu, funkčnost stojí na prvním místě. Jak řekl jeden ze studentů: „Důležité je nezmoknout.“ U mladých mužů na VŠE je patrné, že se pozvolna připravují na profesionální život, který s největší pravděpodobností stráví ve tmavých oblecích. Ve srovnání s ostatními studenty je pro ně dobrý první dojem mnohem důležitější a mezi nejoblíbenější kusy ve svém šatníku řadí již dnes košile. “Obecně lze říct, že co student, to unikát.  Shodují se snad jen na jediném. A to na tom, že zevnějšek v dnešní společnosti hraje důležitou roli,” doplňuje Lucie Pavlásková.

Ve druhé části projektu Boys in Study poradili profesionální stylisté třem vybraným studentům, jak snadno a rychle dodat svému vzhledu správný “preppy look”.  Proměny kluků a celý styleguide si můžete prohlédnout na webu www.preppy.cz.

Preppy styl je nadčasový, stal se už jakousi subkulturou na východním pobřeží Spojených států.  Je typickým pro studenty renomovaných univerzit jako Yale či Harvard, ale to neznamená, že si ho nemohou osvojit také studenti českých vysokých škol.  Nejde totiž jen o styl oblékání, ale také o

hodnoty a zájmy, které jako prepík přijmete za své.  Mezi klasické vyznavače preppy stylu můžeme zařadit například americké prezidenty J. F. Keneddyho nebo Baracka Obamu. Na stránkách www.preppy.cz můžete načerpat inspiraci, jak se stát pravým prepíkem.

Galerie více než dvou set fotografií, které na VŠE, VŠUP, FF UK, PF UK, MF UK a UNYP pořídila fotografka Marie Bartošová, je zveřejněná na portále www.czechoriginalfashion.cz. Video z focení Boys in study můžete shlédnout zde:

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější