Víš, jací zaměstnavatelé se k tobě hodí nejvíce?

Víš, jací zaměstnavatelé se k tobě hodí nejvíce?

Třetí ročník největšího kariérního průzkumu mezi vysokoškolskými studenty v Českuje opět tady! Jdi na universumczech.com/dotaznik a připoj se k 1,3 milionům studentů z celého světa, kteří loni využili aplikaci Universum Career Test a zjistili, jaký jsou kariérní typ nebo jací zaměstnavatelé se k nim hodí nejvíce.

Porovnej se s vrstevníky stejně jako 1,3 milionu studentů po celém světě!

Proč bys měl zapojit?

Pomůže ti to v kariéře! Zjistíš taky, kteří zaměstnavatelé nejlépe odpovídají tomu, co hledáš, a porovnáš své kariérní preference a očekávání se svými vrstevníky. Univerzitám a zaměstnavatelům tak pomůžeš lépe pochopit, co dnešní mladá generace opravdu chce, a co by jí také měli nabízet.

Existuje 7 kariérních typů, který jsi ty?

KARIÉRISTÉ

jsou jednotlivci orientovaní na budoucnost, jejich cílem je být manažery a vedoucími skupin lidí v podnikatelském prostředí. Nemají problém začít svoji kariéru na nejnižší příčce žebříčku a postupně stoupat a učit se, co která pozice obnáší. Ve skutečnosti tento postup kariéristé považují za nejlepší a nezbytný pro to, aby mohli být později dobrými vůdci. Kariéristé bývají ambiciózní, ale jsou také orientovaní na tým a často pomáhají ostatním stoupat společně s nimi (tito takzvaně „slíznou smetanu“ bez větších zásluh). Kariéristé jsou také přizpůsobiví a pro dosažení svého cíle se nesoustředí pouze na jednu cestu, ale jsou schopni se přizpůsobit dané situaci a udělat cokoliv je nutné, aby dosáhli úspěchu.

PODNIKATELÉ

jsou zvědaví a kreativní jedinci, kteří se primárně zaměřují na náročnou a inovativní práci. Pokud hledají pracovní nabídky, zaměřují se na rychle rostoucí společnosti, které sdílejí jejich podnikatelského ducha. Podnikatelé se soustředí na výsledky, což znamená, že jsou nejvýkonnější v okamžiku, kdy se vyskytne nějaký problém k řešení. Inklinují k vedoucím pozicím a zaměřují se na dynamičnost týmu. Podnikatelé se rychle unaví, pokud cítí, že se nikam neposouvají, proto se vždy snaží vést svůj tým vstříc novým výzvám.
Foto: Studenta

POHODÁŘI

jsou zodpovědní a loajální jedinci, kteří jsou rádi, že mají zodpovědnost za dobro týmu. Díky pohodě a přátelskosti, kterou kolem sebe šíří, se stávají přirozenými vůdci a jejich touha po harmonii z nich dělá vynikající členy týmově orientovaného prostředí. Pohodáři jsou také velmi úspěšní na stážích, protože snadno vycházejí s každým kolegou. Jsou ovládaní štěstím. Pohodáři si přejí mít stabilní práci s příjemnými kolegy.

LOVCI

jsou dychtiví při hledání nových obchodních příležitostí a očekávají konkurenceschopné ohodnocení, stejně jako kariérní posun a vysoké příjmy v budoucnu. Lovec je zaměřen na řešení, které mu umožňuje poskytnout odpověď na problémy klienta, což je důležitá vlastnost pro obchodníka. Osobnost lovce prochází nepřetržitou osobní proměnou. Lovci jsou schopni ukázat osobní růst a dokázat, jak budou z jejich schopností těžit organizace. Tato adaptabilní schopnost je v dynamické organizaci vysoce ceněna.

ZAPOJ SE!

universumczech.com/dotaznik

Získáš zdarma ke stažení kariérní průvodce z různých oborů a pro jednoho šťastlivce je navíc připravený skvělý smartphone Lenovo A2010 White.

IDEALISTÉ

chtějí pracovat v organizacích, které si svých zaměstnanců váží a respektují je a dodržují etické stanovisko týkající se problematiky společenské odpovědnosti. Je pravděpodobné, že idealista, který oceňuje udržitelnost životního prostředí, bude chtít spolupracovat s firmami sdílejícími stejné hodnoty. Přestože se idealisté zabývají příčinami vyššího dobra, nejsou jen snílci a mohou nabídnout rentabilní řešení, která často zahrnují i kreativní experimentování. Idealisté jsou plně schopni představit si vyšší stav při zavádění a vedení týmů a vynakládají úsilí pro splnění úkolů vedoucích k cíli.

INTERNACIONALISTÉ

mají tendenci být „vidět“ a zaměřují se především na budoucnost místo toho, aby žili ze dne na den nebo čerpali ze situací z minulosti. Obvykle (ale není to pravidlem), internacionalisté velmi brzy během svého života zjistí, že touží po mezinárodní kariéře a mají obvykle zájem na budování mezinárodních vztahů a kontaktů. Společnosti globálního měřítka, nebo alespoň ty, které mají své pobočky a/nebo vykazují činnosti v různých částech světa, jsou pro internacionalisty nejzajímavější. Internacionalisté jsou zvědaví, nezaujatí a váží si sociální interakce.
Foto: Studenta

VŮDCI

jsou schopni vidět obraz v každé situaci, což jim pomáhá inspirovat jak ostatní členy týmu, tak sami sebe. Při práci upřednostňují četné výhody spolupráce v týmovém prostředí před samostatnou prací „osamělého vlka“. Vůdci se nebojí zodpovědnosti za situace. Zodpovědnost berou jako něco, co je žádoucí a vyhledávané, protože chápou, že svůj úspěch nebo prohru mají pouze ve vlastních rukou. Vůdci jsou také poměrně introspektivní, jsou schopni sami sebe posoudit čestně, a pokud je to nutné, také krutě. Vůdci jsou před začátkem své kariéry často zapojeni do různých typů organizací a jsou často zodpovědní za vznik a vývoj projektů.

Text: Irena Rákosová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější