Vyhrajte cestu do USA: studentská soutěž Imagine Cup 2011 začíná!

Vyhrajte cestu do USA: studentská soutěž Imagine Cup 2011 začíná!

Microsoft odstartoval nový ročník studentské soutěže Imagine Cup! Studenti se letos podeváté mohou poprat se zahraniční konkurencí a získat zajímavé ceny – na finalisty čeká cesta do USA nebo hlavní cena v hodnotě 500 000 Kč!

Co je Imagine Cup?

Imagine Cup je celosvětová technologická soutěž s dlouholetou tradicí určená pro studenty středních a vysokých škol, prostřednictvím které se Microsoft snaží inspirovat mladé lidi k využívání informačních technologií a k přemýšlení o světě kolem nás. Soutěžní projekty mohou mít podobu návrhu softwaru, počítačové hry, zajímavého videa, systému spojujícího software s hardwarem nebo aplikace pro nový Windows Phone 7.

Pro ty, kteří se nechtějí pouštět do programování, je připravena speciální kategorie IT challenge, ve které rozhodují znalosti a přehled v oblasti informačních technologií. Novinkou letošního Imagine cupu je začlenění původně samostatné soutěže „Ukaž se a vyhraj“, v rámci které porota vybere nejlepší open source návrh a nejstahovanější open source aplikaci.

Foto: Studenta

Setkejte se s předními odborníky Microsoftu

Soutěžící budou mít přímý přístup k informačním technologiím, programátorskému zázemí, konzultacím s odborníky nejen z Microsoftu, ale také možnost uplatnit soutěžní projekt v rámci studia na vybraných vysokých školách v podobě diplomové, bakalářské nebo seminární práce. Přínosem je i fakt, že samotnou soutěží podpora ze strany Microsoftu nekončí. Naopak, týmy mají otevřené dveře do Microsoft inovačního centra, a mohou tak ve spolupráci s odborníky svůj projekt dále rozvíjet!

Jak se přihlásit?

Zájemci se mohou registrovat do konce března 2011 na www.imaginecup.cz, kde také najdou bližší informace o soutěžních kategoriích a termínech.

Foto: Studenta

České projekty patří každoročně k těm nejlepším

České týmy i přes silnou mezinárodní konkurenci každoročně obsazují přední příčky a nachází uplatnění na skutečném trhu, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Příkladem je navigační systém GINA, vítězný projekt loňského národního finále, který pomáhal zachraňovat lidské životy při letošním zemětřesení a při šíření epidemie cholery na Haiti.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější