Chcete si přivydělat manuální prací?

Spermobanky: Jak darovat sperma za peníze?

Spermie jsou takový malý zázrak. Jsou totiž nezbytnou součástí koktejlu pro počátek nového života. Pokud se tak nestane přirozenou cestou, dají se při 190 stupních pod nulou zmrazit a uchovat až po dobu 300 let. Této vlastnosti se využívá pro pomoc neplodným párům nebo ženám, které se vzdaly možnosti, že potkají ideálního otce a partnera v jedné osobě. Z jejich spásy těží taky dárci. Chcete si taky přivydělat?

Jak to funguje?

Může se to zdát jako pohodová věc, ale ve skutečnosti je proces darování spermatu během na dlouhou trať. Už jen proto, že darovat nemůže každý. Podle zákona se dárcem může stát muž ve věku 18 - 40 let nejméně s maturitou.

Dále musí mít negativní výsledky vyšetření krve a moči, a dobrou kvalitu spermií zjištěnou spermiogramem. Vše je samozřejmě anonymní. Pokud dárce splňuje první polovinu kritérií, vybere si, kterou spermobanku by rád "obdaroval". Dále ho čekají nejrůznější odborná vyšetření. Teprve potom se potenciální dárce dozví, jeslti bude masturbovat dál zadarmo, nebo mu za tove spermabance.

Ještě před odběrem

Po výše zmíněném se objednáte na odběr. Dva až tři dny předtím máte zakázáno souložit, masturbovat, jinými slovy dělat cokoliv, co by vedlo k vyvrcholení. Taky byste neměli pít a kouřit. Abyste ze sebe vymáčkli dostatečné množství pravděpodobně půjdete darovat víckrát. 

Absolvent
work
Absolvent a úřady: Co je potřeba zařídit po státnicích?
10. 6. 2019
2 minuty rad co po škole

Aby vám to v kabince, která vzbuzuje spoustu otázek, na které nechcete znát odpovědi, šlo, můžete si vzít časopis nebo přivést přítelkyni. Pak už na vás čeká finanční odměna, která se může podle našich informací pohybovat od 800 do 1 500 korun.

Po odběru

Odebrané vzorky se smíchají s ochranným roztokem a v páře dusíku se nechají zmrazit. Za půl roku jsou pak připraveny splnit svůj úkol. Budoucí matka si vybírá toho nejlepšího kandidáta pro své účely. Pak se proces opakuje tak dlouho, dokud jeden dárce nezplodí až deset dětí.

Jaká je realita

"Z řad studentů je zájem poměrně velký, nicméně daná kritéria jsou natolik přísná, že projde zhruba jen jeden z deseti. Takže ve finále máme kvalitních dárců pořád nedostatek," prozradila Kateřina Okénková, vedoucí embryologické laboratoře Sanatoria Helios v Brně. 

Pro pány není darování spermií až zas tak náročné, jako pro dámy darovat vajíčka. Mnozí čeští dárci ale migrují do zahraničí za lepším výdělkem a k nám se zase naopak hrne sperma ze zahraničí.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější