eForce - studentské formule Prohlédni si galerii

Splnit si sen a postavit formuli... Studentské týmy ví, jak na to. Zjisti taky!

Léto pro většinu z nás znamená odpočinek, dovolenou, přestávku od školy, od práce. Jenže co ten zbytek? Někdo třeba jezdí závody. A ne ledajaké, ale jako členové studentské formule. Kdo to vlastně je, jak to dělají a jak závody vypadají? Na to jsme vyzpovídali týmy eForce (ČVUT), CTU CarTech (ČVUT) a FS VŠB-TU Ostrava (VŠB-TU).

Členové týmů studentských formulí každé léto jezdí na závody po Evropě, aby tam závodili s vlastnoručně navrženým a postaveným vozem až podezřele se podobajícímu Formuli 1.

Jedná se o studenty vysokých škol s technickým zaměřením, kteří každý začátek akademického roku začnou navrhovat sportovní vůz s elektromotorem či spalovacím motorem z motorky a poté ho postaví. Své vědomosti a šikovnost si následně během letního období ověří pojízdností a jízdními vlastnostmi vozu právě na závodních okruzích, často na okruzích Formule 1. Počet zúčastněných týmů po celém světě, se blíží k sedmi stům a členové po dokončení soutěže patří k nejžádanějším inženýrům na světě.

V Čechách máme 7 týmů. Tři týmy v Praze - dva na Českém vysokém učení technickém, další je na České zemědělské univerzitě. Dále máme tým v Plzni, Liberci, Brně a Ostravě.

Týmy jsme požádali o rozhovor a o jedinečný pohled na soutěž Formula Student. Nahlédněte v úvodní galerii do vizí a fungování jednotlivých týmů (text pod obrázky).

A pokud se na ně chcete podívat, spolu s nimi vás zveme na závody, které se budou konat 31. 7. - 4. 8. 2018 v Mostě. A bude to fakt zážitek. My tam budeme, tak přijďte alespoň na jeden den!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější