youtube

5 YouTube kanálů, které pozvednou vaši angličtinu na hvězdnou úroveň

Ačkoliv je výborná znalost angličtiny v dnešní době nutností, výuka cizího jazyka v českých školách zůstává pořád tragická. Mezery ve vzdělání tak musíme dohánět na výměnných pobytech, jazykových kurzech nebo sami doma po večerech.

Jako samouk se ale nemusíte zlepšovat jenom pomocí učebnic a sledováním filmů a seriálů s titulky. Stačí zapnout YouTube a otevřou se vám nekonečné možnosti broušení znalostí, ať už toužíte po lepší výslovnosti, po naučení slangu nebo po jazyku, kterým se fakt v roce 2018 mluví (protože když na Angličana spustíte učebnicově, tak na vás bude koukat jako na Marťana). Přepněte z roztomilých videí se zvířátky na následujících 5 kanálů a uvidíte, jak rychle v angličtině poskočíte.

(akorát je potřeba se tomu fakt věnovat, dvě videa ročně to nespraví)

1) Daily English Conversation

Čtení a psaní vám jde jako po másle, ale v konverzaci to znatelně drhne? Pomoct by vám mohl tenhle YouTube kanál, byť už je trošku za zenitem. Animovaná videa s titulky vás provedou příklady konverzací na rozličná témata, jako například pracovní pohovor nebo cestování.

Speaking English Conversation About Travel - Learn English for Traveling & Vacations

Jasně, nic nenahradí terapii šokem v podobě reálného rozhovoru v angličtině, ale s pomocí Daily English Conversation můžete naposlouchat nejčastější otázky a fráze a nacvičit si odpovědi. A až vás příště někdo zaskočí otázkou v angličtině, možná ze sebe dostanete i víc než jenom "I’m a potato."

2) ETJ English

Elliott je sympatický Brit, který na svém kanálu rozebírá především britskou výslovnost, slovíčka a moderní fráze. Videa vede podobně jako klasické učící lekce, slovní obrat i výslovnost několikrát zopakuje, nechá vám čas na to, abyste si to zkusili říct, a prozradí k tomu význam a příklady vět.

ETJ English je ideální kanál pro pokročilé angličtináře, kteří chtějí mít bohatší slovník, chytat aktuální angličtinu a opravit svojí výslovnost. Neuvěříte tomu, jak zákeřná může být výslovnost slov walk a work, dokud si nepustíte tohle video:

How to Pronounce 10 Difficult Words | British English Pronunciation

3) BBC Learning English

Když jde o zlepšování angličtiny, kanál proslulé anglické rozhlasové společnosti nemůže chybět. Vybrat si můžete ze škály programů jako je The English We Speak, který vás seznámí s aktuální angličtinou, 6 Minute English, kde v 360 sekundách dostanete kufr slovní zásoby k vybranému tématu, nebo Pronunciation, který vám pomůže zlepšit výslovnost. A to je jenom část BBC pokladu. Kopat dál už musíte sami.

What vs Which : English In A Minute

Co oceníte nejvíc, je kombinace srozumitelné výslovnosti a dostupnosti titulků, které si u videa můžete zapnout.

4) Bronislav Sobotka

I na českém písečku se dají najít dobré YouTube kanály o angličtině. Jeden z nich provozuje "nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny", Bronislav Sobotka. Sice se nejedná o rodilého mluvčího, ale i tak má učení s "Broňou" několik výhod, které ocení začátečníci i pokročilí.

10 slov která vyslovuješ špatně

A jaké to jsou? Skvělé je, že všechno máte okamžitě napojeno do českého kontextu, takže nedochází k nedorozuměním vinou špatného překladu. Bronislav se také v několika videích věnuje častým chybám českých mluvčí, z kterých se můžete parádně odrazit do dalšího zlepšování. A v neposlední řadě se dozvíte šikovné věci k maturitě z angličtiny nebo jazykovým certifikátům.

Pro začátečníky se pak hodí český kanál English Hacker s kurzem angličtiny pro samouky.

5) Learn American English

Míříte do Ameriky a chcete nasát tu správnou atmosféru a přízvuk? Tak to by vám kanál Learn American English mohl bodnout. Rodilý Američan vás provede vším od slangu, idiomů, výslovnosti až po slovní zásobu třeba v matice nebo v lékařské angličtině. Americká angličtina navíc bývá pro velkou část lidí jednodušší a srozumitelnější, takže tomu určitě dejte šanci, i když zámořský výlet nechystáte.

Spoken American English Slang - Lesson 19 - Ways to use Chill

Tak co, jste tým colour nebo color?

Třešnička na závěr

A pokud ještě nemáte videí dost a chtěli byste se podívat na celý proces z druhé strany, určitě mrkněte na kanál TadyGavin. Gavin je Američan, který se rozhodl naučit česky (bez opuštění USA!) a svojí dvouletou cestu dokumentuje na YouTube. Kanál navíc zpestřuje videi o rozdílech mezi angličtinou a češtinou, takže ani vzdělávací složka nezůstane pozadu.

Chybí podle vás nějaký supr kanál na našem seznamu? Podělte se o něj v komentářích na Facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější