reklama
 
youtube

5 YouTube kanálů, které pozvednou vaši angličtinu na hvězdnou úroveň

Ačkoliv je výborná znalost angličtiny v dnešní době nutností, výuka cizího jazyka v českých školách zůstává pořád tragická. Mezery ve vzdělání tak musíme dohánět na výměnných pobytech, jazykových kurzech nebo sami doma po večerech.
reklama

Jako samouk se ale nemusíte zlepšovat jenom pomocí učebnic a sledováním filmů a seriálů s titulky. Stačí zapnout YouTube a otevřou se vám nekonečné možnosti broušení znalostí, ať už toužíte po lepší výslovnosti, po naučení slangu nebo po jazyku, kterým se fakt v roce 2018 mluví (protože když na Angličana spustíte učebnicově, tak na vás bude koukat jako na Marťana). Přepněte z roztomilých videí se zvířátky na následujících 5 kanálů a uvidíte, jak rychle v angličtině poskočíte.

(akorát je potřeba se tomu fakt věnovat, dvě videa ročně to nespraví)

1) Daily English Conversation

Čtení a psaní vám jde jako po másle, ale v konverzaci to znatelně drhne? Pomoct by vám mohl tenhle YouTube kanál, byť už je trošku za zenitem. Animovaná videa s titulky vás provedou příklady konverzací na rozličná témata, jako například pracovní pohovor nebo cestování.

Speaking English Conversation About Travel - Learn English for Traveling & Vacations

Jasně, nic nenahradí terapii šokem v podobě reálného rozhovoru v angličtině, ale s pomocí Daily English Conversation můžete naposlouchat nejčastější otázky a fráze a nacvičit si odpovědi. A až vás příště někdo zaskočí otázkou v angličtině, možná ze sebe dostanete i víc než jenom "I’m a potato."

2) ETJ English

Elliott je sympatický Brit, který na svém kanálu rozebírá především britskou výslovnost, slovíčka a moderní fráze. Videa vede podobně jako klasické učící lekce, slovní obrat i výslovnost několikrát zopakuje, nechá vám čas na to, abyste si to zkusili říct, a prozradí k tomu význam a příklady vět.

ETJ English je ideální kanál pro pokročilé angličtináře, kteří chtějí mít bohatší slovník, chytat aktuální angličtinu a opravit svojí výslovnost. Neuvěříte tomu, jak zákeřná může být výslovnost slov walk a work, dokud si nepustíte tohle video:

How to Pronounce 10 Difficult Words | British English Pronunciation

3) BBC Learning English

Když jde o zlepšování angličtiny, kanál proslulé anglické rozhlasové společnosti nemůže chybět. Vybrat si můžete ze škály programů jako je The English We Speak, který vás seznámí s aktuální angličtinou, 6 Minute English, kde v 360 sekundách dostanete kufr slovní zásoby k vybranému tématu, nebo Pronunciation, který vám pomůže zlepšit výslovnost. A to je jenom část BBC pokladu. Kopat dál už musíte sami.

What vs Which : English In A Minute

Co oceníte nejvíc, je kombinace srozumitelné výslovnosti a dostupnosti titulků, které si u videa můžete zapnout.

4) Bronislav Sobotka

I na českém písečku se dají najít dobré YouTube kanály o angličtině. Jeden z nich provozuje "nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny", Bronislav Sobotka. Sice se nejedná o rodilého mluvčího, ale i tak má učení s "Broňou" několik výhod, které ocení začátečníci i pokročilí.

10 slov která vyslovuješ špatně

A jaké to jsou? Skvělé je, že všechno máte okamžitě napojeno do českého kontextu, takže nedochází k nedorozuměním vinou špatného překladu. Bronislav se také v několika videích věnuje častým chybám českých mluvčí, z kterých se můžete parádně odrazit do dalšího zlepšování. A v neposlední řadě se dozvíte šikovné věci k maturitě z angličtiny nebo jazykovým certifikátům.

Pro začátečníky se pak hodí český kanál English Hacker s kurzem angličtiny pro samouky.

5) Learn American English

Míříte do Ameriky a chcete nasát tu správnou atmosféru a přízvuk? Tak to by vám kanál Learn American English mohl bodnout. Rodilý Američan vás provede vším od slangu, idiomů, výslovnosti až po slovní zásobu třeba v matice nebo v lékařské angličtině. Americká angličtina navíc bývá pro velkou část lidí jednodušší a srozumitelnější, takže tomu určitě dejte šanci, i když zámořský výlet nechystáte.

Spoken American English Slang - Lesson 19 - Ways to use Chill

Tak co, jste tým colour nebo color?

Třešnička na závěr

A pokud ještě nemáte videí dost a chtěli byste se podívat na celý proces z druhé strany, určitě mrkněte na kanál TadyGavin. Gavin je Američan, který se rozhodl naučit česky (bez opuštění USA!) a svojí dvouletou cestu dokumentuje na YouTube. Kanál navíc zpestřuje videi o rozdílech mezi angličtinou a češtinou, takže ani vzdělávací složka nezůstane pozadu.

Chybí podle vás nějaký supr kanál na našem seznamu? Podělte se o něj v komentářích na Facebooku.

reklama

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější