Studujte chytře! Mobilní aplikace pro usnadnění studentského života

Studujte chytře! Mobilní aplikace pro usnadnění studentského života

Přednášky, cvika, něco na jedné budově, něco na druhé, do toho úkoly, seminárky, brigády, cvičení…. To by se do toho jeden úplně zamotal. Naštěstí je tady dnes ale celá řada šikovných pomocníků, kteří nám pomáhají usnadnit studijní život. Protože víme, že studentský rozpočet je většinou poměrně napjatý, vybrali jsme ty aplikace, které jsou zdarma. 

Pro pořádek

Nejdůležitější je mít v programu pořádek, vědět, kde máme kdy být, co do kdy napsat, vytvořit apod., a na to jsou nejlepší aplikace jako ToDoIst. Můžete si do ní zapsat všechny své úkoly a aktivity, přiřadit k nim termíny, a dokonce i priority. Seřadí se vám i podle toho, jak jsou pro vás důležité. Za úkoly splněné v termínu získáváte jakési body, které sbíráte a postupně se dostáváte na lepší levely. Je to moc příjemná a vysoce motivační věc pro vaše ego. Každý chce prostě vidět ten stoupající graf a vidět, že je expert.

Mobilní scanner

Aplikace, která dokáže cokoli proměnit ve výstup v pdf se často hodí. CamScanner je sice v bezplatné verzi trochu omezený, přesto pořád umožní sken jakýkoliv dokumentů, jejich úpravy, ořezání a možnost okamžitého sdílení kdekoli na internetu.

Foto: Studenta

Mějte své výdaje pod kontrolou

Jak už jsme psali výše, studentský rozpočet bývá často chtě nechtě napjatý. Proto je dobré mít své výdaje pod kontrolou a vědět, za co utrácíte a možná tak dokážete alespoň pár stovek ušetřit. Na to je skvělá například bezplatná aplikace Spendee. Jelikož má většina z nás telefon neustále při ruce, dokáže si taky pokaždé, když něco zaplatí, všechny výdaje zapsat. Je to snadné, kliknete na kategorii (jídlo, zábava, auto atp.), nacvakáte cenu a šup, uloženo. Můžete si k tomu ještě přidat nějakou poznámku, abyste přesně věděli, za co to tehdy bylo. Na konci měsíce zjistíte, že třeba utrácíte zbytečně moc za sladkosti nebo diskotéky a dokážete se těchhle zábav vzdát ve prospěch své peněženky. Když to člověk vidí černé na bílém, respektive barevné v grafu, tak mu to pak jde skoro samo.

Slovník

Cizí slovíčka nebo překlady je vždycky dobré mít po ruce. Ať už si ve škole potřebujete přeložit nějaké slovíčko z knihy, nebo sedíte v hospodě s kamarádem z Erasmu a nedokážete perfektně vyjádřit svou hlubokou myšlenku, kapesní slovník je velice praktický pomocník.

Diktafon

Že je to přežitek a iphone ho nemá? To sice ne, ale co když si potřebujete nahrát nějakou přednášku anebo si zapamatovat něco hrozně důležitého? Pak takový šikovný nahrávač přijde vhod, že? A co teprve ta dnešní kvalita zvuku. Nádhera.

Foto: Studenta

EasyBib

Úplně nejlepší věc pro studenty. Pomocí naskenovaného IBANu vám vygeneruje bibliografické údaje v citační normě. Zvládá ozdrojovat i internetové stránky. Dalo by se říct, že to řeší největší problém studentů, kteří píšou nějaké seminární, bakalářské nebo diplomové práce. Vyzkoušejte zde.

Jaké aplikace nesmí chybět ve vašem telefonu? Dejte nám vědět na Facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější