Vánoce, učení

10 studijních tipů na vánoční svátky

Ačkoliv jsou nadcházející Vánoce radostným obdobím, lednové zkoušky se blíží. Ať už trávíte svátky osamotě, nebo u rodičů, je potřeba si nějak rozvrhnout čas na studium, obzvláště v této nelehké době, která svádí k prokrastinačnímu panikaření z koronaviru. Abychom vám v tomto nelehkém čase pomohli, přinášíme vám ty nejlepší studijní tipy.

1. Organizování

Nejlepší způsob, jak se vyhnout stresu, je správně si zorganizovat čas. To je základ. Investujte do nástěnky nebo diáře, a zapište si termíny a své priority. Projděte si také univerzitní email a web, abyste nepřišli o žádné důležité zprávy…

kazeta
life
Hračky, které jsme v dětství museli mít. Připomeňme si ty nejlepší!
6. 12. 2020
3 minuty vzpomínek

2. Zdravý rozum

Jezte zdravě, pijte hodně vody a cvičte, abyste zůstali zdraví i během Vánoc. Hned vám půjde učení lépe. Taky si udělejte čas na spánek, kterého potřebujete dostatek, abyste přes den správně fungovali. Takže ano, vynechejte ponocování sledováním youtube videí.

3. Dejte si pauzu

Rozsah pozornosti průměrného člověka je opravdu krátký, a proto se ujistěte, že během dne myslíte i na přestávky. To vám zajistí tu optimální produktivitu.

4. Čas na učení

Zkuste u sebe zjistit, kdy se učíte nejlépe. Ať už ráno, po obědě nebo pozdě večer - čas, kdy se cítíte nejproduktivněji. Tuto dobu si pak vynahraďte jen pro  učení a vyvarujte se pokušení dělat cokoliv jiného (ehm, internet). Pokud se budete držet této rutiny a využívat čas efektivněji, nebudete muset věci nechávat na poslední chvíli.

Vánoce
life
12 věcí, které opravdu chceme dostat na Vánoce
7. 12. 2020

5. Nenechte se rozptýlit

V tomto období určitě budete chtít (a muset) být na milionu míst najednou. Ale nebojte, nic vám neuteče - univerzita netrvá věčně. Prostě se teď snažte soustředit, nastavte si cíle a později budete děkovat.

6. Začněte hned, ne až zítra

Někdy začít musíte, a proč ne dnes. Udržujte pozitivní mysl a představte si, že už odevzdáváte hotovou práci nebo jste složili zkoušku. Najděte zkrátka něco, co vás motivuje a držte se toho!

7. Digitální detox

Dejte si přestávku od sociálních sítí tím, že vypnete všechny notifikace nebo dokonce odinstalujete aplikaci v mobilu - to vám pomůže v soustředění. Ale nebojte se, nemusí to být navždy! Případně se i ujistěte, že vaši přátelé i známý o tom ví a nestrachují se, že jim hned neodepisujete. Možná vás i překvapí, jak produktivní umíte být bez memů a roztomilých kočiček.

Vánoce
life
15 nejdivnějších vánočních tradic ve světě
22. 11. 2020
2 minuty vánočních zvyků

8. Ve dvou se to lépe táhne

Pokud jste se spolužáky v kontaktu i během Vánoc, nabídněte jim "podporu" (samozřejmě studijní). Ať už pro společné učení nebo přezkoušení. Bude se vám to hodit, uvidíte.

9. Pracujte, dokud můžete

Když už budete v učícím zápřahu, zjistěte i, jaké budete mít předměty v dalším semestru a začněte číst povinnou literaturu už v předstihu! Ne, neděláme si srandu.

10. Udělejte si ze studia zábavu… A pryč s panikou!

Ať už různými testy nebo odměnami za přečtenou kapitolu/knihu. A pokud jste dobře připraveni, není třeba paniky.

Takže - zase to s učením nepřehánějte a hlavně si užijte vánoční volno ;).

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější