100 tisíc metrů čtverečních a 150 kapel: United Islands of Prague jsou zpět!

100 tisíc metrů čtverečních a 150 kapel: United Islands of Prague jsou zpět!

Ani letos nepřijdete o oblíbené United Islands of Prague. Unikátní festival, který spojí pražské ostrovy a především jejich návštěvníky. Vyrazit do pražského centra můžete od čtvrtka 18. do soboty 20. června. V minulém roce festival navštívilo okolo 60 000 lidí.  Vstup na ostrovy nejrůznějších hudebních žánrů je i tento rok zdarma.

Centrum Prahy se zase promění ve festivalový areál. Hlavní pódium se usadí v Kinského zahradě na Smíchově. Tady to rozjedou největší hvězdy programu a další zajímavé zahraniční kapely. Ostrov Kampa bude patřit world music a alternativní hudbě. Nově zrekonstruovaný Střelecký ostrov zase potěší fanoušky jazzu. Novinkou letošního ročníku je stage umístěná na Dětském ostrově, kde si přijdou na své hlavně příznivci hip hopu a elektronické hudby.

Žádná jména organizátoři zatím záměrně neprozrazují, loni ale vystoupila například Ella Eyre a Bajofondo. Takže se nemusíme bát, že budeme zklamaní. Navíc když letošní ročník má být úplně největší v historii. Zaujme plochu více než 100 000 metrů čtverečních a vystoupit přejede přes 150 hudebních skupin a projektů!

V programu letošního ročníku United Islands of Prague se objevuje několik silných dramaturgických linek. Jedna z nich je tradiční a provází festival po celou dobu.  Jsou to hudební objevy napříč žánry i celou Evropou. Můžete se tak těšit na skvělé nové kapely z Polska, Turecka, Rakouska nebo Holandska, které jsme objevili na evropských prestižních festivalech. Dalším silným tématem je česká a slovenská scéna, které mají hodně co nabídnout, a to nejen v posledním roce,“ vysvětluje svou vizi dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Foto: Studenta

Nebudete vědět, kam dřív. Nabitý bude totiž už tradičně i doprovodný program. Festivalová atmosféra zachvátí všechny pražské ulice. Janáčkovo náměstí podél Vltavy se promění v Boulevard - improvizované tržiště, kde si návštěvníci Prahy užijí nabídku poctivého jídla a pití. Kolemjdoucí a příležitostní muzikanti budou mít možnost ukázat se na speciální Open Mike stage. Kampa se zase na tři dny stane sportovním areálem s hřišti na badminton, fotbálky nebo parkour překážkami.

United Islands of Prague nemají v Evropě obdoby. Jejich hlavním cílem je spojovat. A to nejen pražské ostrovy, ale hlavně návštěvníky, kteří zažijí stoprocentně stoprocentní víkend, všichni společně, v centru Prahy. Přidej se i ty!

Kompletní informace o festivalu United Islands of Prague najdete na webu a na Facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější