Svěží vzduch a studentské divadlo v ulicích. Blíží se Zlomvaz Festival

Svěží vzduch a studentské divadlo v ulicích. Blíží se Zlomvaz Festival

V Praze již brzy propukne divadelní přehlídka Zlomvaz Festival, která v Divadle Disk a Studiu Řetízek představí třicet studentských inscenací. Pod hlavičkou 13. ročníku Pražského Quadriennale, které se uskuteční od 18. do 25. června, se kromě studentů 2. ročníku DAMU představí i divadelní školy z Brazílie, Thajska nebo Jižní Koreje. Nejvýznamnější světová přehlídka v oblasti divadelního prostoru a scénografie nabídne také třicet pouličních představení na Jungmannově náměstí.

Tématem letošního ročníku je SdílenýProstor: Hudba, Počasí a Politika. Pořadatelé Zlomvaz Festivalu přitom sází na pestrost a inovaci. „Při výběru z dvou set přihlášených projektů jsme kladli důraz na vizuální stránku, interaktivitu a nekonvenčnost,“ řekla Markéta Bodoríková, studentka produkce z dramaturgického týmu. Mezinárodní projekt SdílenýProstor tak poskytne profesionálům, studentům i široké veřejnosti prostor k experimentům ve vytváření nových míst pro umělecké performance za účelem objevování jejich politického potenciálu.

Foto: Studenta

Vedle bohatého divadelního programu čeká návštěvníky festivalu příjemně zařízené prostředí k setkávání. „Celá škola bude sloužit jako zázemí nejen pro všechny studenty, kteří přijedou na PQ. V místnostech, ve kterých se nebudou odehrávat představení, budou probíhat workshopy a přednášky. Na střeše divadla otevřeme letní bar. Nedaleko bude chill out zóna, kde si mohou studenti odpočinout, občerstvit se a sdílet své dojmy,“ řekl další ze studentů, Václav Strýček.

Foto: Studenta

Součástí přehlídky bude také SpaceLab OFF Program, který proběhne v třípatrové budově v Cihelné ulici na Malé Straně. Vystoupí zde různí hudební interpreti, například Monikino kino, Kyklos Galaktikos, Kopyrajt a další tváře mladé české scény. Celý meeting point přitom bude sloužit jako výstavní prostor s názvem PQ_PRIVAT a scénografové z Katedry alternativního a loutkového divadla z něj vytvoří živý byt s užitou scénografií. Fanoušci fotbalu se zase mohou těšit na tradiční fotbalový turnaj Zlomvaz Cup.

Foto: Studenta

Kompletní program Zlomvaz Festivalu najdeš na www.zlomvaz.cz nebo TADY. A mapu s místy představení si prohlédni v tomto odkazu.

Foto: Studenta

Text: Esther Idris Beshirová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější