5 aplikací, které vám zpříjemní léto

5 aplikací, které vám zpříjemní léto

Ještě pár posledních zkoušek a zápočtů (k jejichž úspěšnému složení vám určitě pomohl minulý díl našeho seriálu a začnou letní prázdniny - období nekonečného válení u vody, grilování u zapadajícího Slunce (občas taktéž u vody) a party, které mažou rozdíl mezi nocí a dnem. A protože člověk nového věku nevyráží ani na písák bez smartphonu, přinášíme vám pět aplikací, se kterými se vaše letní hrátky stanou o řád multimediálnější.

iSupr 8

Přetřít fotku retrofiltrem tak, aby evokovala 70. léta nebo prošlý film už není žádná frajeřina - s Instagramem to dneska umí každý. Tak trochu stranou stojí video - a přestože Instagram i pro něj filtry nabízí, ruku na srdce, nejsou kdovíjak slavné. Cestou, jak z krátkých videí z pláže udělat videoklip Lany Del Rey, je aplikace iSuper 8. Ta vám pomůže nasimulovat vzhled, jaký kdysi měli 8 milimetrů široké filmové pásy, které ve svých kamerách používali ještě vaši pradědečkové. Jen na rozdíl od spousty peněz za cívku, na kterou se vešly celé tři minuty, vám stačí 60 korun a smartphone.

Android, iOS, Windows Phone i Blackberry: zde

Djay2

Do vámi vyhlédlého klubu nedorazil DJ a vypadá to, že plány na dlouhou noc na parketu se rozplynuly? Když budete mít ve svém mobilu DJay2, můžete chlápka za pultem s gramofony klidně zkusit zastoupit. Etalon mobilních DJ aplikací nabízí všechno, co byste mohli potřebovat - dvě stopy, mixážní pult a spoustu efektů pro prolínání skladeb. Jistě, nový Avicii nebo Skrillex z vás asi jen s mobilem nebude, ale nosit s sebou základ skvělé party se hodí vždycky, ne?

Android, iOS (iPhone i iPad): zde

HaikuJAM

Byli jste s partou kamarádů všichni na stejném večírku (kde jste samozřejmě všechny ohromili svými DJskými schopnostmi jen s mobilem), na kterém jste nafotili a natočili každý spoustu materiálu? Udělejte společnou koláž! HaikuJAM vám umožní vaše výtvory seskládat do jednoho a pak vesele publikovat dál. Ale tím to nekončí: jak napovídá název, spolupracovat můžete i na krátkých textech, nebo svoji kreativitu sdílet kromě přátel i s celým světem a tvořit tak skutečně globální díla v rámci společného jamování.

Android, iOS: zde

GrillTime

Vyhlaste válku spáleným steakům! iOS aplikace GrilllTime dělá přesně to, co byste od ní podle názvu očekávali. Nastavíte si, co chcete ogrilovat (druh masa/zeleniny, tloušťku a taky samozřejmě jestli rare, medium nebo well done) a aplikace vám sama navrhne vhodnou teplotu i dobu grilování. Pak jen hodíte flák masa z Makra na gril, spustíte časovač a GrillTime vám sama připomene, kdy je čas mladého argentinského býčka sundat z roštu.

iOS: zde

Google Mapy

Ne, neděláme si legraci. Podle Google map sice z temných lesů hledáme cestu ven všichni, už míň z nás ví o pro letní měsíce velmi užitečné funkci. Pokud máte svůj telefon propojený přes Google účet s počítačem, stačí vám ve velkých Google mapách ohvězdičkovat místa, které vás v místě zájmů zajímají a ty se vám pak samy překlopí i do mobilní verze. V klidu domova si tak vyberete třeba restaurace ve Vídni, které chcete navštívit, a pak už jen z pohodlí hotelové WiFi sítě rychle skládáte denní plán. Podobně sice může posloužit třeba Foursquare, ale řešení pomocí Google map je rychlé, pohodlné a většina z nás nemusí do telefonu instalovat už nic dalšího.

iOS: zde

Android: zde

Windows Phone: zde

Rada na závěr: Ano zábavě, ne asociálům

Přestože slibujeme, že aplikace jsme pro vás vybrali podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí, nemůžeme vás nechat bez jednoho varování: mobil na dovolené sice může přinést spoustu zábavy, ale taky z vás snadno udělá asociála, který místo surfování na březích Austrálie projíždí fotky kamarádů, co zůstali v Česku. Takže prosíme, všeho s mírou. Místo natáčení retrokamerou se radši krásným výhledem kochejte na vlastní oči a jestli vás vyhodí z klubu, protože jste chtěli DJe nahradit svým iPhonem, vzdáváme se veškeré zodpovědnosti.

Jinak vám samozřejmě přejeme úspěšné zakončení semestru a co nejvíc slunných dnů během jistě zasloužené dovolené. A budeme rádi, když si některé z nich zpříjemníte aplikací z našeho výběru.

Text: Ondřej Trhoň

Foto: Flickr.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější