Analytics Challenge: Startuje unikátní studentská soutěž o 100 000 Kč

Analytics Challenge: Startuje unikátní studentská soutěž o 100 000 Kč

Společnost Optimics ve spolupráci s AVAST Softwarem vyhlásila 15. října 2012 unikátní soutěž Analytics Challenge, která je zaměřena na analýzu dat a predikci trendů vývoje. Soutěž je určena studentům či čerstvým absolventům českých vysokých škol a pro vítěze jsou připraveny finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč.

Analytics Challenge je typem soutěže, který je známý zejména ze západních zemí. Soutěžící si v jejím průběhu vyzkouší praktickou predikci vývoje určitého trendu na reálných, pouze anonymizovaných datech přímo z byznysu. To je v Česku zatím novinkou a soutěžícím to umožní odzkoušet si řešení reálných úkolů z praxe.

Podobné soutěže jsou dnes již velice populární v USA. Firmy, které poskytnou svoje data do soutěže, mají možnost formou crowdsourcingu vyřešit reálný analytický problém a zároveň identifikovat v soutěži potenciální talentované zaměstnance,“ říká Jiří Brázda, spoluzakladatel společnosti Optimics a jeden ze členů poroty Analytics Challenge.

Foto: Studenta

Harmonogram:

15. října 2012: Vyhlášení soutěže a otevření pro soutěžící

30. listopadu 2012: Uzávěrka pro řešení a vyhodnocení

leden 2013: Vyhlášení výsledků a předání odměn

Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2012. Detailní informace o soutěži a registrační formulář najdete na adrese www.optimics.cz/challenge

Foto: Studenta

Pro tři vítěze jsou připraveny finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč:

1. místo: 50 000 Kč

2. místo: 30 000 Kč

3. místo: 20 000 Kč

Soutěž Analytics Challenge má také oficiální podporu významných vysokých škol v ČR, jako jsou Fakulta informačních technologií ČVUT, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT či Matematicko-fyzikální fakulta UK.

foto: Optimics

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější