Technické novinky – souboj výkonu a ceny

Technické novinky – souboj výkonu a ceny

Dotyková ovládání jsou téměř samozřejmostí na všech zařízeních, ale nejvyšší výkon je to, o co výrobci soutěží. Smartphony HTC a LG jsou toho příkladem. Opačným krokem jde například tablet od HP, který se nedostatky snaží dohnat cenou. Ta je pro mnoho (nejen) studentů klíčová, proto výrobci používají levnější systémy jako Android nebo Google místo Windows 8.

HP Slate 7

Sedmipalcový tablet se základními parametry láká především na nízkou cenu. Přesná konfigurace zatím není známa, ale mohlo by se jednat o zajímavý kousek pro studenty. Tablet poběží na systému Adroid OS 4.1 Jelly Bean. Fotky pořídí s rozlišením 3 Mpx, případně přední kamerkou na videohovory s rozlišením 0,3 MPx. Kvalitní poslech slibuje logo Beats Audio se stereoreproduktory. Na výběr bude z elegantní stříbrné a červené barvy.

Na českém trhu se začne prodávat od července za cenu 169 eur.

Foto: Studenta

HTC One

Nejnovější model od HTC se má stát vlajkovou lodí této značky. Největší předností tohoto modelu je fotoaparát s technologií UltraPixel. Kromě velmi kvalitního snímání nabízí i tvorbu sekvencí nebo následné vymazání nechtěně vyfoceného objektu a další vychytávky. Vybroušený design telefonu podtrhuje kovové tělo. Zúžené hrany vytvářejí štíhlý, ale dostatečný prostor pro úchop. Na domovské stránce můžete odebírat nejčerstvější novinky ze sociálních sítí i zpravodajských kanálů. HTC One BoomSound nabízí duální přední stereoreproduktory napojené přes integrované zesilovače, přinášející hlasitější a ostřejší zvuk.

Foto: Studenta

Lenovo IdeaPad Z400 touch

Tento notebook můžete perfektně ovládat gesty přímo na dotykovém displeji. 14palcový dotykový LED displej umožňuje multidotykové ovládání až deseti prsty. Ovládání je optimalizované pro Windows 8. Vydrží až pět hodin na baterii a nabízí 1 TB volného místa na pevném disku. Hladký průběh hraní zajistí operační paměť až 8 GB DDR 3 a grafická karta NVIDIA® GeForce® GT635M 2G. Požitek z filmů umocní technologie Dolby Home Theatre v4 a specializované stereoreproduktory pro extra basy.

Foto: Studenta

LG Optimus G

Mezi nejvýkonnějšími smartphony se představil LG Optimus G se 4,7palcovým displejem. Telefon zaujme velikostí a kvalitou displeje Touch Hybrid Display, který je tenčí než současné dotykové panely a nabízí True HD rozlišení (1 280 x 768 pixelů). Operační systém je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean. K přenosu dat slouží wi-fi a hledání cesty domů usnadní GPS. Hlavním fotoaparátem vytvoříte snímky s rozlišením 13 Mpx a se spoustou možností, jako je panorama, sekvence a další.

Foto: Studenta

ASUS  Echelon Camo Edition

Sluchátka určená speciálně hráčům zaujmou provedením s digitálním armádním maskovacím vzorem. Vzhled však není to nejdůležitější, tím je kvalita zvuku zajištěná 50mm neodymovými měniči. Díky nim máte dokonalý přehled o situaci i pozicích nepřátel. Jsou schopny reprodukovat celý frekvenční rozsah, od silných basů po čisté výšky. Okolní hluk izolují až do 30 dB. Doporučená cena sluchátek je 1 890 Kč s DPH.

Foto: Studenta

Text: Petr Plachký

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější