Dva konkurenční výrobci automobilových světlometů budou společně vyučovat studenty

Dva konkurenční výrobci automobilových světlometů budou společně vyučovat studenty

Tradiční konkurenti spojují své síly ve prospěch mladé generace. Tak by se dala popsat spolupráce firem Automotive Lighting a Hella Autotechnik. Od února 2014 budou tito dva nejvýznamnější producenti automobilových světlometů v ČR společnými silami vyučovat volitelný předmět na brněnské VUT. Studentům čtvrtých ročníků tak za podpory univerzity zprostředkují spojení mezi akademickými znalostmi a praxí.

Zázemí zcela první spolupráci tohoto typu poskytne se začátkem letního semestru 2014 Fakulta Strojního inženýrství VUT. „Spojení akademické a profesní sféry je pro nás velkou motivací jednat s konkurencí o tom, co bychom studentům mohli nabídnout,“ říká Marcela Brožová, vedoucí personálního oddělení Automotive Lighting.

Předmět s názvem Konstrukce automobilového osvětlení seznámí zájemce s principy konstrukce světlometů. Výuku povedou odborníci z oddělení vývoje a kvality firem Hella a Automotive Lighting.

Tímto způsobem se firmy chtějí podílet na rozvoji potenciálu mladých talentů a zprostředkovat jim spojení s budoucími zaměstnavateli. Jak se vyjádřila HR manažerka Helly, „V průběhu semestru budou studenti ve stálém kontaktu s našimi specialisty a budou mít možnost s nimi vést diskuzi nejen o tématech souvisejících s výukou, ale i o těch, které se týkají možností profesního uplatnění, požadavků na znalosti a dovednosti i o aktuální nabídce volných pracovních míst. V delším časovém horizontu tak díky vstřícnosti VUT podpoříme ekonomickou stabilitu v regionech, kde sídlíme.“

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější