Jistě, pane ministře. Student práv stínuje Andreje Babiše na stáži

Jistě, pane ministře. Student práv stínuje Andreje Babiše na stáži

Dva týdny v patách ministra financí Andreje Babiše. Tak vypadá stáž Karla Jandáska, který tento týden nastoupil na ministerstvo financí stínovat svého oblíbeného politika. Student 4. ročníku Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně vyhrál svou „stáž snů“ v projektu s názvem PročByNe? europoslankyně Martiny Dlabajové. Název je zkratkou hlavní myšlenky projektu motivačních stáží -  Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti.

„Neskutečně se těším. Je to pro mě opravdová výzva. Mám šanci poznat takovou zajímavou osobnost na vlastní oči a udělat si vlastní názor,“ uvedl K. Jandásek. O svých zážitcích píše blog s názvem Jistě, pane ministře na webu procbyne.cz. Už se svezl ve vládní limuzíně, absolvoval tiskovou konferenci a zažil ministra v ráži při vedení porady. Na ministerstvu bude Karel působit a sbírat zkušenosti do 20. března, o den později bude své zážitky prezentovat ostatním zájemcům o stáž, kteří došli až do finále.

Projekt motivačních stáží je určen mladým lidem ve věku od 18 do 25 let, kteří mají rádi profesní výzvy a hodlají aktivně pracovat na své kariéře. „Každý rok splníme přání asi dvanácti mladým lidem, kteří se díky našemu projektu setkají se špičkovými manažery, řemeslníky nebo budou pracovat v naprosto unikáních pozicích,“ vysvětlila podstatu projektu M. Dlabajová, členka Výboru pro zaměstnanost a sociální věci Evropského parlamentu. Jak uvedla, propojení nadaných a motivovaných studentů či mladých podnikatelů se špičkovými osobnostmi a firmami českého byznysu je jednou z cest, jak podpořit zaměstnanost mladých lidí. O projekt projevily zájem už i zahraniční firmy.

Letos mohou mladí lidé bojovat v projektu PročByNe? třeba o místo v kokpitu práškovacího letadla, o post tajemníka mezinárodní poroty filmového festivalu nebo o VIP vstup na plac při natáčení zahraničního filmu. První stážista se podívá letos v létě také do toskánského vinařství.

Více o projektu najdete na procbyne.cz nebo facebooku.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější