Kinovýhled na listopad – déšť, mlha a kvalitní filmy!

Kinovýhled na listopad – déšť, mlha a kvalitní filmy!

Pomalu se blíží konec roku, a to znamená jediné – oscarová sezóna začíná nabírat na obrátkách! Se kterými peckami byste měli v sychravém listopadu utéct do tepla kinosálů?

Pravidelná dávka kontroverze

Oliver Stone, autor takových slavných pecek jako Četa či Narozen 4. července, se vyžívá v kontroverzních biografiích, jak ukázal už u The Doors, Nixonovi či JFK. Tentokrát si bere na paškál osobnost, která pár let rozděluje veřejnost – agenta Edwarda Snowdena. Tenhle psanec, jenž se momentálně stále skrývá v Rusku, obětoval kariéru a soukromý klid pro informování veřejnosti o odposlouchávání ze strany amerických tajných služeb.

Stonův pohled je samozřejmě velmi angažovaný a americkou vizi demokracii, kterou Snowden tolik otřásl, bez skrupulí cupuje na kousky. Pro diváka by se však mohlo jednat o vzrušující podívanou, obzvlášť díky trefnému Josephu Gordon-Levittovi v hlavní roli. V kinech od 10. listopadu.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Emzáci trochu jinak

Stále nepříliš známý Denis Villeneuve loni zaujal nenápadným, leč o to intenzivnějším thrillerem Sicario, za který si vysloužil i možnost režírovat očekávané pokračování Blade Runnera. Předtím však ještě přináší mysteriózní sci-fi Příchozí, které podle dosavadních ukázek vypadá naprosto parádně. Amy Adams a Jeremy Renner budou zkoumat mimozemské lodě, které se ocitly na naší planetě. Ale akční nářez ve stylu Dne nezávislosti nečekejte, tady bude hrát prim tajemno a psychologický rozměr takové události. Což rozhodně stojí za vidění! Už od 10. listopadu.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Harry Potter je zpátky! Tak trochu…

Ano, je to tak. 17. listopad by měli mít zakroužkovaný všichni fanoušci brýlatého čaroděje, jelikož v ten den budou moci vidět film podle dalšího magického románu J. K. Rowlingové. Ta k němu napsala i scénář a režie se ujal zkušený David Yates, který stál i za posledními díly Harryho Pottera. Fantastická zvířata a kde je najít vykreslují příběh kouzelníka Scamandera, v jehož kufříku se nachází podivná sebranka zvířátek, které by se neměly dostat na svobodu. Jenže se tak samozřejmě stane a New Yorkem se začne prohánět jeho sbírka exemplářů, jež se jen tak zkrotit nenechá. V čele s oscarovým Eddie Redmaynem se těšte na nabité obsazení, doplněné třeba Colinem Farrellem či Ronem Perlmanem.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Dokumentární sklizeň

Pokud neholdujete hollywoodským bijákům, a raději se pořádně zamyslíte nad spletitostí tohohle světa, čekají vás tento měsíc skutečné žně. Každý týden totiž přijde do kin jeden velmi zajímavý dokument. Hned první listopadový čtvrtek se vytasí Petra Nesvačilová se Zákonem Helena, v němž velmi osobitě zpovídá členy tzv. Berdychova gangu, jenž má na kontě slušnou porci přepadení a dalších zločinů.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

O týden později přijde Miroslav Janek s Normálním autistickým filmem, který letos sklidil úspěchy na festivalech v Karlových Varech i nedávno skončené Jihlavě. A oprávněně, jelikož citlivější sondu do neobvyklého života těchto lidí jen tak neuvidíte. A hudební fanoušci zaplesají 17. 11., kdy se poněkud symbolicky začne promítat dokument Bratříček Karel, který se zabývá pohledem polské dokumentaristky Krystyny Krauze na osobnost Karla Kryla. A kdo na jedinečného písničkáře dodnes vzpomíná, nesmí vynechat.

Pro fandy klasik ještě stojí za pozornost datum 24. 11., kdy se v kinech opět rozzáří restaurované Intimní osvětlení, jeden z etalonů československé nové vlny. Po letech nedobrovolné izolace se vrací i Mel Gibson s očekávaným nářezem Hacksaw Ridge a tuzemské novinky zastupují Pohádky pro Emu, překvapivě povedená rodinná komedie s Ondřejem Vetchým a Aňou Geislerovou.

No, je z čeho vybírat!

Text: Mojmír Sedláček

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější