Kinovýhled na únor – oscarovky míří do kin!

Kinovýhled na únor – oscarovky míří do kin!

Přestože v únoru do kin přehršel filmů rozhodně nepůjde, bude z čeho vybírat. Nabídka totiž hýří oscarovými hity i několika alternativními perličkami. Pojďme si ty největší poklady prosvištět.

Zimní zmar

Kenneth Lonergan se sice prosadil především jako scenárista (Gangy New Yorku, Přeber si to), ovšem ani jeho režijní počiny nebyly vůbec špatné, především pak drama Na mě se můžeš spolehnout. A s Místem u moře vedle rozhodně nešlápl, šestero nominací na Oscara toho budiž důkazem. Pomalé komorní drama se skvělým Casey Affleckem pojednává o tom, že některé problémy v životě prostě nevyřešíte. Není to optimistický pohled, ovšem i takový je občas potřeba. Od 2. února si tak můžete zajít do kina na poctivou dávku instantní deprese, která vám dá hodně podnětů k přemýšlení.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Sexy Valentýn

Což naopak nelze říct o očekávaném hitu podle chlípného bestselleru E. L. James. Po dvou letech se před Valentýnem opět vrací Christian Grey a Anastasia Steele, aby v Padesáti odstínech temnoty přitáhli do kin všechny sexuchtivé ženy a dívky. Žádný umělecky hluboký zážitek tu nečekejte, ale řemeslně slušně odvedených dvou hodin vilné zábavy byste se dočkat měli. Pokud se vám líbil první díl, užijete si erotické dusno mezi Jamie Dornanem a Dakotou Johnson i napodruhé.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Zábavně i děsivě o drogách

16. února jde do kin zřejmě největší událost posledního zimního měsíce. Druhý díl Trainspottingu se strohým názvem T2 navazuje na dvacet let starý kultovní snímek Dannyho Boylea. Renton, Spud, Begbie a Sick Boy byli hrdiny jednoho z nejznámějších filmů o drogách, jenž se zařadil mezi ikonická díla devadesátek. Očekávání jsou proto velká, obzvláště po velmi povedených trailerech. Navíc se podařilo dát do kupy kompletní tým z jedničky, Boyle tak opět podle předlohy Irvinea Welshe režíruje ujetý ansámbl v čele s Ewanem McGregorem. Tohle by měla být pecka, takže si povinně zopakujte jedničku, a pak hurá do kina!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Vysněný projekt filmařského boha

Po čtyřech letech uvidíme na plátně i nové dílo režisérského génia z největších. Martin Scorsese se po Vlkovi z Wall Street uchýlil ke komornějšímu a divácky méně vděčnému tématu, to však neznamená, že byste se na Mlčení neměli těšit. Herecká kvalita v čele s Adamem Driverem (Kylo Ren z Hvězdných válek), Andrew Garfieldem (Hacksaw Ridge) či Liamem Neesonem se popasovala s adaptací oceňovaného japonského románu. Dvojice mnichů se vydává hledat svého ztraceného učitele v Japonsku 17. století, což rozhodně nebude žádná legrace. Scorsese chtěl tenhle film natočit více než 10 let, o to více jsme na tohle vysněné dítko zvědaví. Snad nás mistr nezklame! V kinech také od 16. února.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nářezy i umění

V dramatu Zlato bude podle skutečného příběhu o těžebním skandálu excelovat Matthew McConaughey. Keanu Reeves opět ukáže, jak vypadá moderní akční film v pokračování Johna Wicka. Fanoušci alternativy se dočkají i festivalových hitů Já, Daniel Blake či Spojené státy lásky. Z podobného soudku zřejmě bude i Moonlight, černošské drama, které bodovalo hned v několika hereckých oscarových kategoriích. A velkým otazníkem bude LEGO Batman, což je tak bizarní představa, že by z toho mohla vzejít i slušná zábava!

Jak vidíte, o kvalitu nebude v únoru nouze, takže se ani během kratšího měsíce nebojte vyrazit do kina.

Text: Mojmír Sedláček

Foto: falcon.cz, youtube.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější