Krásné dívky i superhrdinové: to jsou nejlepší akce na listopad

Krásné dívky i superhrdinové: to jsou nejlepší akce na listopad

Jistou relaxaci od školy vám v rozjetém semestru přinesou akce, které na nás čekají v listopadu. A na co se můžete těšit? Svůj ráj na zemi najdou všichni mladí designéři, bude se volit nejkrásnější dívka VŠE, a také se dozvíte, kde se můžete setkat s Batmanem nebo Supermanem. Podívejte se, kde to v listopadu bude žít.

Noc divadel

Po celé republice proběhne v půlce listopadu druhý ročník Noci otevřených divadel. Institut umění – Divadelní ústav se loni poprvé rozhodl zapojit do mezinárodního projektu European  Theatre Night a uspořádat v ČR tento projekt. Cílem projektu je nabídnout české veřejnosti srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory – např. Muzejní noc. Důležité je také zviditelnění divadelní scény i divadla jako takového v povědomí diváků. První ročník navštívilo přes 40 000 lidí.

Kdy: 15. 11.

Kde: Celá republika

Prague coffee festival

Ráj pro všechny milovníky dobré kávy nabízí třetí ročník festivalu, který poprvé potrvá dva dny. Kromě kávových zážitků na vás čekají přednášky, workshopy, prezentace kaváren i degustace. Vstupenky se dají zakoupit buď na jeden, nebo na oba dny festivalu na webu. Vstupenka na jeden den vychází na 180 Kč. Pokud si ani vy neodpustíte přes den šálek kávy, přijďte ji oslavit a užít si dobrou kávu i bohatý doprovodný program.

Kdy: 15.-16.11

Kde: Praha, Hala č. 40 v Holešovické tržnici

FB event

Foto: Studenta

Super Hero Night

Chcete potkat Batmana, Supermana nebo Kočičí ženu? Pak přijďte na tuto superhrdinskou party! Třetí ročník komiksové noci doplní dekorace a projekce. Těšit se můžete třeba také na Superhero Menu. Kromě klubu plného superhrdinů jsou připraveni párty rozjet čtyři DJs, mezi nimi např. oblíbený Toby King.

Kdy: 14. 11.

Kde: Praha, Mecca club

FB event

Foto: Studenta

Majk Spirit koncert

Žádný fanoušek hip hopu by neměl chybět na koncertu Majka Spirita, poslední show před přestávkou a přípravou nového alba. Dalšími hosty večera jsou H16, Zverina + Shomi, Elpe a DJs. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketstream, a jelikož to bude pouhých několik týdnů před vánoci, můžete nadělit sami sobě předčasný dáreček v podobě vstupenky na tuto velkou show.

Kdy: 29. 11.

Kde: Praha, Klub SaSaZu

FB event

Foto: Studenta

Miss VŠE by Frisco

Šestý ročník volby nejkrásnější dívky Vysoké školy ekonomické znamená velkou party. Před samotnou volbou Miss se navíc můžete těšit na hlavní hvězdu večera, skupinu Chinaski. Slova v průběhu večera se ujme oblíbený moderátor Tomáš Kraus, a ve finále soutěže se představí deset nejkrásnějších dívek školy. Nezapomeńte si koupit lístek v předprodeji.

Kdy: 20. 11.

Kde: Praha, Klub SaSaZu

FB event

Foto: Studenta

Holešovice Fashion Market

Všem, kteří ještě nemají nic pro své blízké k vánocům, přispěchá na pomoc holešovický Fashion Market. Překvapte své blízké něčím originálnějším, než jsou tlusté ponožky a svetr. K nákupům jsou navíc připraveny workshopy a afterparty. Desátý ročník přinese nezávislou módu, šperky a design Holešovice Fashion Market.

Kdy: 28.-30. 11.

Kde: Pražská tržnice

FB event

Foto: Studenta

Sportotéka

Studenti FTVS plánují vyrazit na party ve sportovním oblečení. Party je vhodná pro všechny sportovní fanoušky. Kromě tohoto netradičního dresscodu na váš čekají i sportovní exhibice, vyhlášení nejlepšího sportovního kostýmu. Jen pro představu: loni zvítězil jamajský dvojbob a běžkař. Na baru dostanete drinky za studentské ceny a jako DJs se představí dvojice N´Zym a Godzi. Vstup je 50 Kč.

Kdy: 11. 11.

Kde: Praha, P. M. Club

Foto: Studenta

Gaudeamus Alkotour

Závod nikoliv v běhu, ale v počtu vypitého alkoholu, proběhne i v Hradci. Stane se tak prvním městem, ve kterém proběhne alkobitva nikoliv mezi univerzitami, ale pít proti sobě budou fakulty UHK. Za každý drink dostanete žeton, který přičte body vší fakultě. Přijďte ukázat, co vydržíte, a hlavně se dobře bavit. Pět fakult, jeden klub, spousta pití. Přepijte svoje spolužáky!

Kdy: 26.11.

Kde: Hradec Králové, Sunpark

Týden geografie

Na přírodovědecké fakultě UJEP proběhne 9. ročník popularizační akce, která je pořádána pod záštitou Severočeské pobočky České geografické společnosti. Tento týden bude navíc nový v tom, že získá netradiční rozměr, a to připojením k celosvětové akci Geography Awareness Week a Day of Geography. Těšit se můžete na den kariéry, studentské prezentace UNESCO heritage a kulturní geografie a další. Akce může být zajímavá nejen pro studenty geografie, ale i pro nadšence do tohoto oboru.

Kdy: 24.-28.11

Kde: Ústí nad Labem, Přírodovědecká fakulta UJEP

Cestovatelské středy

Celý podzim probíhají tzv. „cestovatelské středy“, tedy cykly přednášek o cestování. Každý týden máte možnost poznat jiný kout světa. V listopadu můžete zavítat na Aljašku, do Říma nebo objevit krásy ročního výletu do Irska. Cyklus pořádá Masarykova univerzita a EGEA Brno, z.s. Vstupné je dobrovolné.

Kdy: Každá listopadová středa

Kde: Brno, Ústav geologických věd PřF MU

Zrní – Tour Následuj kojota

Kapela Zrní přijede v rámci turné ke své nové desce, která nese název „Následuj kojota“. Ta vyšla 12.9 letošního roku. „Svět naší nový desky je temnější, více hlubinnej. Celý album propojuje téma průchodu mezi realitou a jiným světem, ve snách, někde v hloubce, v zákoutí mozku, v dávnu, v tichu všeho řevu a hnusu. Průchody potoky i skulinami, mezi paneláky, mlhou. Mezi realitou a jiným stavem vědomí,“ říká o inspiraci písní zpěvák Honza Unger.

Kdy: 20. 11.

Kde: Plzeň, Buena Vista Club

Rozsvícení vánočního stromu

Zatímco někteří se z nás se ještě nesmířili s koncem léta, jiní se už těší na vánoce. Zvlášť pro ty, co se řadí do druhé skupiny, máme pozvánku na samotný konec listopadu. V Plzni se bude rozsvěcet vánoční strom. Dejte si první zimní svařák a nasajte vánoční atmosféru.

Kdy: 30. 11.

Kde: Plzeňské náměstí

Přijďte zapařit na Sportovní pártyples

VAŠE LIGA pořádá již 5. ročník úspěšné akce s názvem Sportovní pártyples. Na Pártyplese, který je na půl párty a na půl ples, potkáte sportovně naladěné pohodové lidi z celé republiky. Svoji chvilku slávy si přijedou užít mimo Pražáků i hráči z Brna, Plzně, Olomouce, Pardubic, Hradce Králové, Opavy nebo Zlína.

Program bude opět nabitý! Všechny jistě zaujme ukázka a minilekce swingu. Bude se tančit o ceny na Mercuria Laser Game. V luxusní tombole je hlavní cenou zájezd s CK MUNDO. O skvělý hudební požitek se během večera bude starat DJ Stayer, který rozjede tu pořádnou party! Taneční parket bude v průběhu večera nekuřácký. Vstupné je 150 Kč a po 22. hodině 250 Kč. Navíc pro první 60 příchozí bude připraveno vychlazené pártypivo RAFUN, takže se vyplatí přijít včas :)

Kdy: 28.11. ve 21:00

Kde: PM klub

FB event

Foto: Studenta

Text: Míša Bůnová

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější