Seriál The Boys

Netflix a HBO GO: Srpnové novinky mezi streamovacími službami

Závěr léta se valem blíží, což nás sice může trochu mrzet, ale naštěstí naše oblíbené streamovací platformy nabízejí dostatek zábavy! Jaké novinky doporučujeme vidět v těchto týdnech?

Hned na začátek pro klid duše zmíníme jeden nečekaný tip. Na Netflixu se totiž zjevuje docela nevídaný formát, totiž dokument, který zabodoval na letošním festivalu Sundance. American Factory sleduje čínskou firmu fungující v bývalé továrně General Motors v americkém Ohiu a mapuje prolínání dvou kultur během přece jen trochu nelidských výrobních povinností. Povinnost nejen pro fandy sociálních dokumentů!

Video: Youtube.com

Lov vražedných myslí pokračuje

Věhlasný David Fincher se vrací s druhou řadu chváleného seriálu Mindhunter. Víc než jméno tvůrce v tomto případě snad ani není potřeba zmiňovat, zároveň se však jedná o už zavedenou značku a my moc dobře víme, co od návratu dvojice průkopníků kriminalistické psychologie čekat. Detektivové Ford a Tench budou opět zpovídat sériové vrahy a jen tak mimochodem řešit i nějaké ty právě probíhající případy. Druhá série nabízí o jednu epizodu méně, finální počet se tak zastavil na čísle devět - a jelikož se jedná o kousek z knihovny Netflixu, můžeme je vidět všechny najednou. Ale pozor, tohle je pro oblíbený binge-watching přece jen trochu těžší kalibr - hutná atmosféra a stísňující hovory s ďábelskými vrahy ani tentokrát nejsou pro slabší povahy

Video: Youtube.com

Vtipná víra i drsný Blízký východ

Napodobit úspěch Černobylu se nejspíš jen tak něčemu nepodaří, a tak HBO zkouší štěstí s několika méně nápadnými projekty, z nichž se však může vyklubat zajímavá podívaná. Za pětidílnou minisérií Ve jménu našeho Pána stojí herec a scenárista Danny McBride, který tentokrát nemilosrdně rýpe do pro nás tak nepochopitelného zámořského fenoménu - televangelismu. Na mnohem vážnější strunu zabrnká drama Naši kluci, sledující policejní vyšetřování v Izraeli. Třaskavá oblast, třaskavé téma a drsné zpracování - to by si příznivci kriminálek neměli nechat ujít.

Video: Youtube.com

Superhrdinové z druhé strany

Přestože obvykle píšeme hlavně o dílech z produkce HBO či Netflixu, občas nechceme opomenout ani výrazný kousek ze sousedních stájí. Právě takovým případem je osmidílný, a už teď značně velebený, seriál The Boys, který se představil na službě Amazon Prime. Za ním stojí mimo jiné komik a všeuměl Seth Rogen se svým věrným parťákem Evanem Goldbergem, a tak je jasné, že tohle uchopení superhrdinského světa bude hodně svérázné. Dočkáme se neotřelého pohledu na téměř všemocné hrdiny, kteří jsou ale povětšinou šílení, násilní a naprosto nekontrolovatelní. O bizarní humor nebude nouze, stejně jako o hektolitry krve a vnitřností. A už byla i oznámena druhá série, jež se objeví příští rok, takže pokud si brutální zábavu oblíbíte, brzo dostanete nášup!

Video: Youtube.com

Nezapomínejme na starší kousky

Samozřejmě nesmíme vynechat ani tradiční okénko hitů, které už sice nějaký ten pátek známe, ale jejich připomenutí na televizních obrazovkách rozhodně stojí za to. Do téhle škatulky spadají třeba Gauneři (Reservoir Dogs), dnes už trochu zaprášená kvalita od aktuálně velmi skloňovaného jména. Quentin Tarantino natočil konverzační gangsterku jako svou prvotinu a vedle známějších hitů jako Pulp Fiction, Nespoutaný Django nebo Hanebný pancharti možná trochu vybledla; dodnes se však jedná o jednu z nejstylovějších kriminálek devadesátých let, takže pokud jste ji zatím míjeli, nejvyšší čas to napravit. Netflix dále nabízí i další tři vzpomínané Tarantinovy filmy, takže pokud se chcete na Tenkrát v Hollywoodu patřičně naladit, jednodušší už to nebude.

HBO zase tasí osvědčený animák a v souvislosti s nedávným Toy Story 4 si můžete připomenout i předchozí díl asi nejlepší animované série z roku 2010. Za vidění stojí i velmi zvláštní thriller Ticho před bouří, který byl v kinech počátkem letošního roku. Zato loňský Tomb Raider naopak svým méně rozmáchlým pojetím potěšil většinu fanoušků Lary Croft a původních her. A musím zmínit i tajemný německý Tranzit, který minulý rok zasáhl a překvapil řadu milovníků evropské tvorby. Jinak však HBO GO s prázdninovou nabídku trošku šetří. I tak je však možností požehnaně, takže jestli vás deštivé počasí ven zrovna netáhne, zoufat rozhodně nemusíte.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější