Pribeh_sluzebnice

Červencové novinky na Netflixu a HBO GO: Retro, carská dynastie i sázka na jistotu

Jestli vás letní prázdniny a neustálé teplotní proměny pustí k troše televizní zábavy, měli byste vědět, co můžete na Netflixu a HBO GO čekat. Nyní hlavně chválený seriál a spoustu hvězd minulosti.

Červencové období pro obě hlavní streamovací služby moc úspěchů nepřineslo. Netflix zveřejnil data za druhé čtvrtletí, jež ukázala jednak pomalejší nárůst předplatitelů oproti odhadům, ale ve Spojených státech dokonce i jejich pokles! To je opravdu nevídané, neboť v posledních letech Netflix bez problémů rostl - teď se však zdá, že se soukolí trochu zadrhává, s čímž bude potřeba něco dělat; přece jen dluhy největší světové služby tohoto typu s více než 150 miliony předplatitelů, jsou více než enormní…

Problémy HBO rozhodně nejsou existenčního rázu, ale v posledních dnech si spousta uživatelů stěžovala na výpadky, což kazí sledování Sedmilhářek, Příběhu služebnice a rovněž nečekaného hitu Euforie, o němž jsme psali minule. A takové výpadky se u rozjetých binge-watcherů samozřejmě setkávají s velkou nelibostí! 

Příběh služebnice trailer | Video: Youtube.com

Retro pořád táhne

Už víc jak dva týdny můžete na Netflixu sledovat třetí řadu Stranger Things. Ta slibuje opět trochu jiný zážitek než obě předchozí, trochu ubírá hororovosti a naopak dále rozvíjí představený svět i psychologický nákres postav. Jedná se bezesporu o odvážný koncept, který nemusí sednout všem fanouškům, ovšem zdá se, že většina z nás se s vývojem seriálu dokázala smířit bez větších problémů. Pokud jste to tedy ještě neudělali, můžete se bez obav z propadu kvality vrátit do městečka Hawkins vprostřed bláznivých osmdesátek a sledovat, jak se nezbedné děti zase jednou musejí vypořádat s tajemným zlem; nová osmička dílů poskytne bezesporu dostatek zábavy.

Stranger things trailer | Video: Youtube.com

Historie v netradičním formátu

Pokud se u televize i rádi vzděláte, mohla by vás zaujmout šestidílná série, s níž se Netflix vytasil také na začátku července. The Last Czars (Poslední carové) jsou zástupcem žánru dokudrama, tedy jakéhosi mixu mezi dokumentárním pořadem a hraným dramatem. Připravte se tedy na standardní hrané scény jako v libovolném historickém seriálu, které jsou však spojeny vysvětlujícím komentářem - pro někoho se může jednat o zábavné podání dějepisných skutečností, však vyzkoušejte sami. Jak je patrné už z názvu, minisérie sleduje osudy Romanovců, poslední ruské carské dynastie až do jejího smutného konce z rukou bolševiků v roce 1917. 

The Last Czars trailer | Video: Youtube.com

Sázka na jistotu

Osvědčené klasiky zahrnují třeba Scorseseho slavného Taxikáře, ostrý debut Špinavé ulice či drsné melodrama Alice už tu nebydlí. Netflix se očividně snaží naladit své diváky na podzim, kdy se legendární Martin Scorsese vrátí se svým dlouho připravovaným mafiánským opusem The Irishman, znamenající jeden ze suverénně nejzásadnějších projektů netflixovské historie; příprava je tedy nutná.

kinglion_socky
life
Nový Lví král je hodně podivný, ale Disney dál naslouchá řeči peněz
18. 7. 2019
3 minuty digitálního volání divočiny

Příznivci odzbrojujících hereckých kreací si rádi připomenou Dustina Hoffmana v Rain Manovi či Toma Hankse ve Philadelpii. Z poslední doby potěší předvánoční pokračování slavné chůvy ve filmu Mary Poppins se vrací, dále povedený horor Cloverfield či první díl oblíbené pařící trilogie - Pařba ve Vegas. To vše na Netflixu. HBO GO se oproti tomu bude snažit kontrovat nasazením Bohemian Rhapsody, nečekaného a ultimátního diváckého hitu loňského roku; dále i druhým dílem Fantastických zvířat, výbornou kriminálkou Vdovy, romantickou klasikou Notting Hill či audiovizuálně úchvatným zpracováním přistání na Měsíci s názvem První člověk. Jinak si ale HBO dopřává trochu prázdninový režim a stojí na svých dobíhajících hitech - tedy aktuálně Příběhu služebnice a Euforii.

Euphoria trailer | Video: Youtube.com

A komu novinky nestačí, jistě vezme zavděk Teorií velkého třesku, která se včetně poslední řady od července objevila na Netflixu; nyní ji tedy můžete sledovat na obou hlavních platformách. Tak až to všechno dokoukáte, další novinky si řekneme zase za měsíc!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější