Netflix a HBO únor

Netflix a HBO GO: Únorové novinky mezi streamovacími službami

Zimu už pomalu vystrkují všelijaké orkány a přívaly tepla, přesto se stále vyplatí zachumlat se pod dekou u televize i nějaké té oddechovky. Jak vám s tím aktuálně Netflix a HBO GO pomohou?

Zase trocha drog

Hodně dobře po prvních dvou dílech vypadá italská kriminálka Nula nula nula. Stojí za ní trio tvůrců, z nichž nejznámější je bezesporu Stefano Sollima. Režisér druhého Sicaria, mafiánské Suburry a především seriálového hitu Gomora, který dost nevybíravě popisoval praktiky cosa nostry na Apeninském polooostrově. Osmidílná novinka, kterou můžete vidět na HBO GO, je sázkou na jistotu, neboť se opět noříme do mafiánského podsvětí podle knižní předlohy Roberta Saviana - pud sebezáchovy neznajícího autora, který už Gomorou dal hlavu na špalek. Ve třech nulách navíc hrají i zajímavé tváře Gabriela Byrna, Andrey Riseborough a Dana DeHaana, což společně s aktuálně oblíbenou kokainovou tematikou (zdravíme Narcos, u něhož se před pár dny rozjela také druhá sezóna mexické odnože) zajišťuje divácký úspěch. Takže pokud nejste už všech těchto děl přecpaní, šlehněte si ještě tuhle adrenalinovku.

Video: Youtube.com

Mekáč a podvody

Stejně tak lze po třech dílech pochválit i očekávaný dokumentární trhák McMilióny. Ten si na paškál bere nechvalně známý podvod, ke kterému docházelo v průběhu celých 90. let. Tehdy totiž mohli strávníci řetězce McDonald’s v mnoha zemích sbírat herní kartičky, díky nimž si pak mohli hladovci zahrát upravenou verzi známé hry Monopoly. Po mnoha letech se však provalil podvod, kdy jeden policista pracující u soutěže jako auditor, přeprodával cenné karty a přišel si na slušných 24 milionů dolarů. Byl z toho samozřejmě obrovský průšvih a my můžeme být jen rádi, že v naší pomalu se rozkoukávající (a jakékoli kupony zbožňující) demokracii takováhle hra nebyla! Šestidílný dokument z dílny HBO si tudíž můžeme vychutnat s nechápavým kroucením hlavy a cheesem v ruce. Dobrou chuť.

Foto: Studenta

Dospívání se superschopnostmi

Netflix rád a často útočí na dospívající a čerstvě dospělé diváky - a daří se mu to. Loni se objevila druhá série modly každého pubertálního outsidera s provokativním názvem The End of the F***ing World. Jeden z jejích tvůrců, Jonathan Entwistle, u trendy tématu zůstává i nadále, když servíruje osmičku dílů o jedné zdánlivě úplně normální holce, která má řadu úplně normálních problémů a také několik velmi nenormálních nadpřirozených schopností. V hlavní roli seriálu I Am Not Okay With This úřaduje Sophia Lillis, mladičká zrzka z dětské linky dvojfilmu To. Dokáže zaujmout i diváky, kteří už mají občanku?

Video: Youtube.com

Četníci a zloději v akčním kabátku

A ještě na jednu novinku vás chceme nalákat, přestože o výsledku zatím můžeme jen spekulovat. Od 6. března budete na Netflixu moci sledovat další kousek od dvojice Peter Berg - Mark Wahlberg. První jmenovaný, zkušený řemeslník akčního žánru, který dokáže i s omezeným rozpočtem vykouzlit působivou akci, si tentokrát nechal napsat scénář od Briana Helgelanda (L. A. - Přísně tajné, Tajemná řeka) a představí nám říznou kriminálku Spravedlnost podle Spencera. Wahlberg tentokrát ztvární policistu, který se stále pohybuje na hraně - a teď se musí znovu vydat do podsvětí. Zní to jako klišé, pravděpodobně proto, že to klišé skutečně je; ovšem tenhle tvůrčí tým už dokázal nejednou potěšit, a tak věříme, že si kumšt přenesl z filmových pláten i na televizní obrazovky.

Foto: Youtube.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější