Zakázané koulování

Páteční bizár: V tomhle městě je házení sněhovými koulemi zakázáno

Dobře mířený hod sněhovou koulí dokáže “postřeleného” pěkně zabolet, obzvláště pokud se jedná o tzv. ledovku, tedy sněhovou kouli přetavenou teplem dlaně v pořádný a bolestivý projektil. V americkém městečku je i z tohoto důvodu koulování už po několik dekád zakázáno…

Zábava? Jistě, jenže…

Ve městě Wausau ve Wisconsinu mají už od roku 1962 poměrné přísné městské nařízení, které "nevinné" koulování přidává na seznam zakázaných praktik podobných vrhání kameny či střílení šípy. Po necelých 60 letech od zákazu se ale i díky tlaku celostátních amerických médií městečko rozhoduje, zda sněhové bitvy opět nelegalizovat. "Možná stojí za to se podívat, jestli by se seznam mohl změnit," komentovala situaci blacklistu s létajícími sněhovými koulemi předsedkyně městské rady Lisa Rasmussen.

Video: Youtube.com

Pro legalizaci koulování se mimo jiné na svém Youtube účtu vyslovila i místní policie. "Zábavná koulovačka je prostě zábavná koulovačka," říká ve videu na podporu kulatých sněhových radovánek samotný zástupce šerifa Matt Barnes a dodává, že místní policie za posledních 15 let využila přísné městské nařízení k udělení pokuty pouze v 10 případech. Pokutovala tak například střílení z kušenebo shazování pytlů s pískem ze střechy. Ve dvou přečinech se ale jednalo o nebezpečné házení sněhových koulí na projíždějící auta. Zda skutečně dojde k dekriminalizaci koulování v americkém městě, se uvidí po příštím setkání městské rady. Ovšem argumenty jsou (ne)průstřelné na obou stranách.

Bonus: Postavte si rovnou kulomet na sněhové koule

Pokud se už těšíte na pořádnou sněhovou koulovačku (a pokud jedete někam, kde sníh je) nenechte se zaskočit a ihned začněte s přípravami výroby kulometu na sněhové koule. Youtuber a inženýr Mark Rober vám vše potřebné objasní ve DIY videomanuálu. S jeho instrukcemi dokážete postavit kulomet, který umí vypálit 13 sněhových koulí za 0,5 sekundy (což by mělo k zažehnutí pořádné válečné vřavy stačit).

Video: Youtube.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější