Mrtví mazlíčci

Páteční bizár: Zemřel vám domácí mazlíček? Udělejte z něj diamant nebo perlu!

Co po smrti s tělem? Odpověď na posmrtnou otázku čeká na každého z nás. Většinou je na výběr kremace, nebo pěkně v celku do rakve, a pak šup pod drn, nebo v urně na výstavku. Když ale umře (nejen) mazlíček, existuje několik možností, jak jeho odkaz netradičně zachovat…

Z mrtvolky diamant

Mazlíčkova smrt může s majiteli pěkně zamávat. Přece jen láska a bezdanná oddanost němé tváře pomáhá lidem při roztodivných trápeních a úzkostech. Pokud tak věrný paníček nechce svého mazlíčka nechat odejít úplně, může využít služeb třeba americké společnosti Eterneva. Ta nabízí přeměnu ostatků mazlíčka (konkrétně jde o popel) na vzácný šutr. "Navrhněte diamant, který vypráví jedinečný příběh vašeho blízkého. Vyberte si barvu, která připomene jeho oči nebo jeho jedinečnou osobnost," popisuje firma na webu srdceryvný proces výběru barvy cenného kamene.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Trocha vědy, diamanty i z koňů

Za minimální cenu 2999 dolarů (cca 70 k zlaťáků českých) tedy můžete navždy disponovat několika karátovou vzpomínkou vytvořenou z popela vašeho mazlíčka (a ano, lze ho vyrobit i z ostatků člověka). Popel se nejprve očistí, extrahuje se z něj uhlík a následně se z něj v laboratorních podmínkách ve vysokotlakém a vysokoteplotním stroji pěstují drahé kameny. "Jakýkoliv popel z domácích mazlíčků lze změnit na diamant. Měli jsme spoustu koček a psů, ale také koně a dokonce i papouška kakadu," popisuje diamantové "suroviny" společnost na svých stránkách.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Z ostatků udělejte i perly

Japonská firma WBE zase dokáže z ostatků němého kámoše vytvořit perlu. K "výrobě" potřebuje jen nějaké ty kosterní ostatky, které obalí v pryskyřici, a následně s chirurgickou přesností a čistotou vloží do útrob ústřice. Po zhruba roce čekání na "uzrání" perly, se pozůstalý dočká a může si z perel vytvořit šperk. Tamoe Masuda, vedoucí WBE, proces komentuje takto: "Pokud můžeme uklidnit zármutek majitelů, kteří ztratili své domácí mazlíčky, budeme rádi."

A co vy? Co budete dělat, až vám mazlíček odejde za duhový most? Dáte přednost klasice, nebo zvolíte diamant? Perlu?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější