Mops uvod

Páteční bizár: Mops na magnetické rezonanci? Budete vyděšení, nebo pobavení!

Kdo nemiluje mopsy, nemiluje život. Epicky “škaredí” hafíci totiž představují vrcholný důkaz toho, kam až může domestikace původně divokých zvířat zajít. Pod magnetickou rezonancí se ale ze sympatického chlupáče stává naprosto nové stvoření…

Noční můra z Mops street

Tweet s fotkou kamarádova mopse na magnetické rezonanci přihodil na svůj Twitter už v polovině prosince minulého roku americký vtipálek a herec Andy Richter. Od té doby samotný příspěvek získal přes 16 tisíc retweetů a více než 132 tisíc srdíček (na magnetickou rezonanci a mopse - hustý). I přestože tweet vyvolal u uživatelů v komentářích dvou a více minutové záchvaty smíchu, u některých méně otrlých jedinců (nebo dětí) se zdá, že by snímek mohl vyvolávat i kvalitní noční můry, případně dokonce mopsofobii. Posoudit můžete sami. Není to pěkný pohled.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Epická krása za cenu brachycefalie

Mopsíci, obdobně jako boxeři, bulldogové nebo francouzští buldočci, velmi často trpí tzv. brachycefalickým syndromem (ten je způsobený deformací lebky a následným vznikem různých překážek v horních cestách dýchacích). I proto mops díky domestikaci vypadá jako pes bez pořádné tlamy, že jo. "Prostřednictvím lidského výběru jsme je vyšlechtili, aby vypadali spíše jako lidské dítě,neboť se nám zdají více roztomilí," vysvětluje veterinář Rory Cowlam pro Independent Independent. "Bohužel tahle roztomilost pro ně není vůbec dobrá," uzavírá temnou stránku mopsí evoluce po boku člověka veterinář.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

A jaký vztah k mopsům máte vy? Milujete je? Nenávidíte? Nebo se jich bojíte? Dejte vědět do komentáře…

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější