Annabelle 3 - trailer

Kinovýhled na červen: Klid před letní bouří aneb X-Meni, pejsci a Beatles

V červnu nás čeká několik zámořských sázek na jistotu, ale i velkých otazníků. Jak se před prázdninami naladíme?

Amerika nepřekvapuje?

Jako by si Hollywood svoje největší hity šetřil na léto a v červnu jen nenápadně vystrkoval růžky. Čeká nás tudíž řada pokračování, z nichž od některých docela jasně víme, co očekávat, zatímco jiné jsou tajemnější. Do první skupiny patří třeba třetí díl hororové série Annabelle, který se opět spolehne na řemeslně zvládnuté lekačky, jimiž si režisér a producent James Wan (V zajetí démonů, Saw, Insidious) udělal jméno.

Annabelle 3 - oficiální trailer | Video: Youtube.com

Z opačného konce žánrového spektra přihopkají pejsci, kočičky a další domácká zvířátka ve dvojce Tajného života mazlíčků. Tvůrci z Illumination Entertainment stojí za hity jako Mimoni, Já, padouch nebo Zpívej, a tak se fanoušci rodinné pohody zase dočkají lehce nadprůměrného animáku se spoustou roztomilých hrdinů. Což v zásadě platí i pro druhý díl Psího poslání, hraného dobrodružství věrného pejska, který se reinkarnuje, aby se postaral o své páníčky. Jestli rádi trápíte své slzné kanálky dojemnými báchorkami, s tímhle chlupatým dobrodružstvím nešlápnete vedle.

Nejistá pokračování

O poznání více otazníků však budí čtvrtý díl Muži v černém. Nenápaditý podtitul Globální hrozba uvádí zcela novou dvojici agentů, jelikož Will Smith a Tommy Lee Jones se tentokrát podílet nechtěli. Ajaj, to nic dobrého nevěstí, že? Ani docela suchá kampaň na klidu nepřidá, avšak režie se ujal F. Gary Gray, v posledních letech docela populární jméno - jeho našláplou hiphopovou jízdu Straight Outta Compton jste možná minuli, ale zábavně přepísklou osmičku Rychle a zběsile předloni určitě ne. Už 13. června uvidíme, jestli se mu podařilo z nové dvojky v podání Chris Hemsworth a Tessa Thompson (oba se potkali v nedávných Avengers: Endgame) vytřískat maximum.

Muži v černém: Globální hrozba - oficiální trailer | Video: Youtube.com

A totéž platí pro desátý (plus minus, záleží na tom, co všechno budeme počítat) příspěvek do univerza X-Menů. Podtitul Dark Phoenix se soustředí na Jean Grey v podání Sophie Turner, jejíž největší sláva před pár týdny skončila s posledním dílem Hry o trůny. Mladá herečka však nechce zůstat nadosmrti jen Sansou Stark a rozjeté komiksové univerzum může přinést další zajímavé role. Vedle ní se vrátí i řada postav z minulých dílů jako Raven (Jennifer Lawrence), Profesor X (James McAvoy), Magneto (Michael Fassbender) a další. Produkční trable a nemastné-neslané-digitální ukázky však zatím moc důvěry nevzbudily. Už první červnový čtvrtek ukáže pravdu.

X-Men: Dark Phoenix - oficiální trailer | Video: Youtube.com

Nečekaná beatlesácká komedie

S úkrokem do komediálního žánru se vytasil i slavný Danny Boyle. Trochu si zavzpomínal na ingredience svého dekádu starého, úspěšného hitu Milionář z chatrče a do hlavní role filmu Yesterday obsadil neznámého mladíka indického původu. Himesh Patel ztvárňuje podřadného muzikanta, který se jednou probudí do světa, který nezná Beatles. A tak využije příležitosti a pro tuto alternativní dimenzi nazpívá nejslavnější hity 60. let. Kam ho to dovede? Inu, tomu říkáme neotřelá premisa! 27. června zjistíme, zda Boyle ze svého talentu po rozporuplně přijatém T2 Trainspotting nic neztratil.

Yesterday - oficiální trailer | Video: Youtube.com

Nenápadné klenoty

Na závěr ještě pár osobních doporučení, pokud se s předloženými popcornovkami nespokojíte. Britsko-německé biografické drama Brankář se vrací do 50. let, kde v poválečné Anglii chytal fotbalový gólman německého původu; což tenkrát rozhodně nebylo nic snadného. Sportovní drama neláká na velká jména, ale zdá se, že příběh a vykreslení dobové mentality bude stát za to. Což platí i pro hudební generační výpověď Beats, která se vrací do začátku 90. let a sleduje britskou rave scénu, jež byla tehdy trnem v oku konzervativním zákonodárcům. A nejen zveřejněným klipem dává vzpomenout na veleslavný (a o odstavec dříve zmíněný) Trainspotting…

Beats - | Video: Youtube.com

Intimní kanadské drama Genesis se zabývá tak trochu nestandardní první láskou a citlivě pohlédne na trable gay komunity, o nichž se moc nemluví. No a pokud chcete v kinech opravdový extrém, vyrazte na Poslední večery na Zemi. Čínskou mysteriózní filmovou báseň, v jejímž času a prostoru se nepochybně ztratíte - ale bude to stát za to.

Poslední večery na Zemi - oficiální trailer | Video: Youtube.com

Už máte svoje favority?

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější