Kinovýhled na březen: radši než za kamna zalezte do kina!

Kinovýhled na březen: radši než za kamna zalezte do kina!

Třetí měsíc tohoto roku nabídne celkem pestrou paletu snímků, které se vyplatí vidět. Několik z nich bude dokonce patřit mezi nejzajímavější letošní díla, takže se na ně pojďte připravit!

Komiksový hit

Mezi nejočekávanější letošní komiksovky patří třetí (a podle všeho poslední) sólový příběh populárního Wolverina, jehož neoholená tvář je neodmyslitelně spjata s Hugh Jackmanem. Ten se představí v úloze stárnoucího Logana, rozervaného minulostí a bez vidiny budoucnosti. Povedená trajlerová kampaň vyšponovala očekávání, stejně jako příslib krvavých orgií a mnoha sprostých slůvek. Jenže Logan: Wolverine nebude o tupém kosení nepřátel, jedná se spíše o pomalé drama westernového typu, které bude na konci roku patřit mezi nejvíce ceněné komiksové snímky. Proč? Na rozdíl od většiny svých bratříčků totiž přinese existenciální dusno a drama bude jen místy pročíslé pořádnou akcí. V kinech hned od začátku března!

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Historie z našich luhů

O týden později se na plátnech představí historické drama z konce 30. let, které se zaměří na velmi zajímavou, přesto zatím světem filmu opomíjenou figuru našich dějin – Jana Masaryka. Diplomat, ministr zahraničí, syn zakladatele republiky a přítel Edvarda Beneše patřil ke klíčovým postavám československých událostí 30. a 40. let a v tomto zpracování ho opět skvěle ztvárnil herecký chameleon Karel Roden. Pod režijní taktovkou Julia Ševčíka uvidíme ambiciózní vykreslení Masaryka jako zhýralce, který se tak trochu proti svojí vůli ocitl uprostřed zlomových okamžiků československých dějin. Moc výraznějších tuzemských počinů letos nečekejte.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Nářez pro fandy science fiction

Podle slavného japonského anime vzniklo áčkové americké sci-fi Ghost in the Shell. Jelikož je originál celkem známý, českého překladu se asi nedočkáme, ovšem (v podstatě) nahé Scarlett Johansson ano. Nejzářivější hollywoodská hvězda představuje kombinaci člověka a stroje v utopické vizi blízké budoucnosti. Z ukázek zatím největší dojem udělal její tělový kostým, který moc prostoru pro mužskou fantazii nenechává, a také vcelku jedinečný vizuál. Jméno režiséra Ruperta Sanderse (Sněhurka a lovec) velkou důvěru sice nebudí, ovšem solidní žánrovka by z toho být mohla. Nechme se překvapit.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Ti ostatní

Připlave i pár festivalových hitů z loňska – za pozornost stojí finská boxerská romance Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho a bulharské drama Glory o odvěkém tématu dobrodince stojícího proti falší prorostlé společnosti. Odpůrci tuzemské kinematografie si bezesporu smlsnou na komedii Muzzikanti, která podle ukázek zatím příliš povedeně nevypadá, ale v kině s partou kamarádů se může jednat o slušnou zábavu. Pokud dáváte přednost něčemu ostřejšímu, dokument o nejslavnějším pornoherci Rocco Sifredim s prostým názvem Rocco slibuje nekompromisní podívanou s nemalým množstvím skutečně velmi explicitních scén…

Prostě málo toho rozhodně není, takže si vyberte svůj oblíbený žánr a vyrazte!

Text: Mojmír Sedláček

Foto: youtube.com

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější