Mazars
poweredbyexperts

Na dobrý kolektiv, růst a pestrost sází poradci z Mazars

Kariérní růst, možnost neustále se vzdělávat, pestrost a dobrý kolektiv patří mezi nejdůležitější kritéria pro výběr budoucího zaměstnavatele. Vyzpovídali jsme Tomáše, Petru, Drahušku a Martina, jestli to platí i v Mazars, a proč se svoji kariéru rozhodli budovat v prostředí mezinárodní poradenské společnosti působící v 86 zemích.

Tomáš Barthell

pracuje v oddělení auditu na pozici Audit Senior

Proč ses rozhodl přihlásit se zrovna na pozici asistenta auditora v Mazars?
Ve svém okolí vidím, že spousta lidí tráví čas na stejné pozici několik let. Z mého pohledu je důležité nestát na místě, dále se vzdělávat a získávat nové zkušenosti od profesně starších kolegů. Řekl jsem si, že chci pracovat v silné mezinárodní skupině, zároveň mě nelákala velká korporace, kde se ztratíte v anonymním davu, a nikdo si vás nevšímá. V Mazars se mi líbil individuální přístup a možnost kariérního růstu, který může být poměrně rychlý, protože firma neustále roste a potřebuje zkušené lidí, kteří jsou ochotni se učit.

Tomáš Barthell

Vystudoval obor Provoz a ekonomika na České zemědělské univerzitě v Praze. Specializuje se především na audit finančních institucí. Ve volném čase rád běhá, chodí do posilovny a občas si zajde do kina na dobrý film.

Jaká je tvoje náplň práce? Jak probíhá běžný den auditora?
Hodně komunikuji s klienty, navštěvuji jejich firmy a moje práce je velmi pestrá. Dá se říct, že každý můj pracovní den je jiný. V rámci jednotlivých zakázek také hodně cestuji po různých městech v regionech, kde mám příležitost poznávat, jak fungují velké firmy zevnitř. Právě ta pestrost mě na tom baví nejvíce. Také se mi tady líbí, že pokud se osvědčíte, máte velký prostor pro karierní růst a je ho možné docílit relativně rychle. Jsem v Mazars třetím rokem a po prvním povýšení po úvodním roce se mi loni v rámci ročního hodnocení podařilo jednu pozici přeskočit, a z asistenta jsem se dostal mezi seniory. Velmi mne to potěšilo a jen jsem se utvrdil v tom, že ke každému se tady přistupuje individuálně a nejede se jen podle nějakých tabulek.

Petra Slobodzianová

pracuje v daňovém oddělení na pozici Tax Senior

Jak ses dozvěděla o Mazars?
Před nástupem do firmy jsem působila v menší účetní firmě. Tehdy mě lákala možnost rozvoje v rámci daňového poradenství a o značce Mazars jsem v té době měla povědomí. Líbilo se mi, že daňové oddělení je tu rozděleno na různé týmy a máte možnost se specializovat přímo na konkrétní typ daně. Kromě možnosti specializace, v mém případě na daň z přidané hodnoty, jsem od kamarádů měla informace, že je tady sympatická firemní kultura. To všechno se mi po nástupu potvrdilo, všichni si tykáme, je tady skvělý kolektiv a dobrá spolupráce s ostatními. Vztahy jsou tu kolegiální a přátelské, žádné ostré lokty nebo nezdravá rivalita. S kolegy se potkáváme i po práci ve volném čase, jezdíme společně na hory do Alp, sjíždíme řeku nebo vyrážíme do sklípku na Moravu. V Mazars si zkrátka rychle najdete nové přátele a v žádném případě se nenudíte.

Petra Slobodzianová

Je absolventkou oboru Veřejná správa na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Ve volném čase působí jako aktivní rozhodčí stolního tenisu, jezdí na kole nebo leze na horolezecké stěně. Je fanynkou punkové hudby a fotbalové SK Slavia Praha.

Jaká je tvoje hlavní náplň práce? Jak probíhá běžný pracovní den daňaře?
V našem týmu máme přidělen určitý počet klientů, kterým zpracováváme daňová přiznání a současně pro ně vytváříme doporučení a stanoviska k určitým daňovým otázkám, které v rámci jejich firmy řeší. Kromě toho za ně i někdy komunikujeme s finančními úřady a obhajujeme jejich kroky v daňové oblasti. Moje práce rozhodně není jednotvárná. Člověk se neustále dostává k novým výzvám.

Mazars

Společnost Mazars od jara nabírá absolventy!
Sleduj web a pošli svůj životopis i ty.

Drahuška Sedláčková

Pracuje v oddělení mzdového účetnictví na pozici Payroll Senior

Jak ses dostala do Mazars a co se ti na tvojí práci líbí?
Vždy jsem pracovala v oblasti mzdové agendy a personalistiky a lákala mě společnost, ve které se v tomto budu moci zdokonalovat a dál se rozvíjet. Mazars mi díky mým zkušenostem rovnou nabídl seniorskou pozici a perspektivu profesního růstu, kde se můžu zaměřovat na to, co mě baví. Má práce je navíc různorodá, pracuji jak s českými, tak mezinárodními klienty, od malých firem po velké společnosti, a často s nimi komunikuji i v angličtině. I to si myslím, člověka posouvá někam dál. Mám prostor být aktivní, a tak nemusím jenom sedět v kanceláři, ale můžu se podílet na zajímavých projektech. Za klienty často dojíždíme lokálně a někdy i do zahraničí. Nejzajímavější byla služebka v Irsku nebo exkurze do velkovýrobny na cukrovinky.

Drahuška Sedláčková

Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze. V Mazars působí už dva roky a zaměřuje se na mzdovou agendu zejména zahraničních klientů. Mezi její největší koníčky patří cestování, fitko nebo posezení s přáteli nad sklenkou dobrého vína.

Jaké benefity poskytuje zaměstnavatel?
Máme k dispozici docela širokou škálu benefitů a já z nich nejvíc využívám systém Kafetérie, ve kterém máme každý nahrané body, které můžeme utratit podle svého uvážení za různé volnočasové aktivity, vzdělávací kurzy nebo nákupy. Většinou si za ně pořídím jízdné na Lítačku a nebo si zaplatím kurzy španělštiny. Pak mě baví různé sportovní a kulturní akce, které firma podporuje. Tam se potkáváme s kolegy napříč odděleními a najednou je tvůj pracovní kolektiv mnohem větší. Bonusem může být flexibilní začátek pracovní doby nebo poloha v centru Prahy. Jedním z nejoblíbenější benefitů je také 25 dní dovolené plus dny volna navíc, které dostaneme v průběhu roku. Díky tomu se dá hodně cestovat po celém světě.

Martin Solnař

pracuje na pozici Senior v oddělení účetního outsourcingu

Jak ses dostal do Mazars a jaká je tvoje náplň práce?
Pozice asistenta v oddělení účetního outsourcingu bylo moje první zaměstnání hned po střední škole. Tehdy mě zajímaly outsourcingové firmy, protože jsem si říkal, že na obchodní akademii bylo účetnictví moje silná stránka. Začátky byly těžké a hodně mi v nich pomohli kolegové, po roce u firmy už jsem si byl jistý, že účetnictví zůstane mojí první láskou a hned možná na celý život. Jako asistent začínáte s běžným zaúčtováním faktur, a pak s postupem na vyšší pozice sdílíte zkušenosti s kolegy, máte možnost řídit tým a poskytujete poradenství při řešení složitých účetních operací. Já osobně po několika letech sbírání zkušeností vedu pětičlenný tým. Máme na starosti portfolio zhruba 30 klientů, a to velmi různorodých, většinou z řad nadnárodních společností. Například náš tým, vedle řady evropských, pracuje i pro čínské, arabské či americké firmy, takže naše práce zahrnuje komunikaci s firmami sídlící po celém světě. Naši klienti přitom pocházejí z různých oborů, takže ta práce je velmi pestrá. V podstatě každý týden se potkáváte s nějakou novou výzvou.

Martin Solnař

Je absolventem obchodní akademie v Kolíně. Mezi jeho koníčky patří cestování a sport. Od malička hraje házenou a fandí fotbalové AC Sparta Praha.

Jak probíhá profesní vzdělávání v rámci firmy?
Po nástupu do firmy na absolventské asistentské pozice absolvujete sérii interních školení v rámci Mazars University. Probíhá to tak, že nováčky školí profesně zkušení kolegové s vysokým stupněm odbornosti, kteří přednášejí klíčová témata při řešení účetnictví pro každodenní styk s klientem. Protože účetnictví je úzce propojeno i s dalšími obory jako jsou například daně, absolvují rovněž řadu školení od školitelů z jiných oborů. Dále s postupem na vyšší pozice absolvujete tréninky s experty v oblasti soft skills, delegování, mentorování koučování, apod. Kromě toho máte možnost absolvovat i řadu externích školení s renomovanými odborníky. Od vyšších pozic mají také zaměstnanci možnost účastnit se mezinárodních Mazars školení, kde mají skvělou příležitost potkat se s kolegy na stejných pozicích v jiných kancelářích Mazars. Firma klade na vzdělání a rozvoj kvalitních profesionálů velký důraz, vždyť který jiný zaměstnavatel dokáže nově příchozím nabídnout až 12 dní školení!

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější