firma, lidi
poweredbyexperts

Vzdělaný zaměstnanec, spokojený zaměstnanec. Jak se vyplatí vzdělávání ve firmě

Dnešní doba vyžaduje, aby se firma starala o rozvoj a další vzdělávání svých zaměstnanců. Všemožné kurzy, školení, webináře, workshopy... Investice, především časová, se totiž později vrátí nejen v podobě zvýšené produktivity práce a využití nových znalostí pracovníků, ale i v rámci jejich větší motivace spolupracovat na inovacích a v týmu. Možnost rozvíjet se je zkrátka benefit, který hledají nejen studenti a absolventi. Své o tom ví i české firmy.

Jednou z nich je Deloitte, nadnárodní společnost poskytující profesionální služby v oblasti auditu, daní a konzultingu. V této firmě zaměstnance vzdělávají už od samotného počátku jejich profesní kariéry - například průměrný počet hodin, které zaměstanci v této společnosti stráví na odborných školeních každý rok, odpovídá 35 rokům práce jednoho zaměstnace. A to není zrovna málo, že?

Vzdělávání může probíhat nejen interní cestou, ale také díky členství v mezinárodní síti společností. Pokud firma spolupracuje s nejširším okruhem specialistů (v různých odvětvích), pomáhá jim to výměnou znalostí a zkušeností. I díky tomu následně při realizaci projektů lépe funguje komunikace mezi týmy z jiných oddělení.

Kariéra v auditu

Chcete to zkusit v auditu a současně vás lákají široké kariérní možnosti? Co třeba pozice analytika v týmu Audit & Assurance? Zjistěte více informací a přihlaste se na kariérních stránkách.

Jaký hlavní přínos má pro firmy další vzdělávání? Lépe vzdělaní zaměstnanci jsou následně nejen schopni poskytovat kvalitnější služby (zákazník tak získává lepší a profesionálnější servis), ale také v loajalitě zaměstnanců. V Deloitte nejen díky těmto benefitům pracuje 34 % zaměstnanců více než 5 let. Že výměna znalostí není ve všech firmách samozřejmostí dosvědčuje, že více než 6 % zaměstnanců, kteří ve společnosti Deloitte zahájili svoji profesní dráhu a poté odešlo, se opět vrátilo. S tím i souvisí skutečnost, že v rámci stovky nejvýznamnějších společností v české republice najdete bývalé zaměstnance Deloitte v představenstvu či dozorčí radě u 1 z 10 firem.

Foto: Deloitte

Důležitost firemní kultury

Ačkoliv se zdá, že flexibilní pracovní doba je už standardem, poskytuje ji pouze 9 % českých zaměstnavatelů. V Deloitte ale ví, že někdy je sice potřeba zůstat v práci déle, ale jindy je zase možnost si tento napracovaný čas vybrat. Zkrátka skutečnost, že správné nastavení rovnováhy mezi soukromím a prací (tzv. work-life balance) je důležité, ví i 28 % zaměstnanců společnosti Deloitte, kteří si zvolili flexibilní pracovní dobu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější