Rozhovor s Jiřím Talknerem, partnerem společnosti VGD: Daně nás provázejí v každé fázi života

Rozhovor s Jiřím Talknerem, partnerem společnosti VGD: Daně nás provázejí v každé fázi života

I studenti mají povinnost si v určitých případech podat daňové přiznání. Následující rozhovor s Jiřím Talknerem, partnerem společnosti VGD, by vás měl přesvědčit, že daně jsou poměrně zajímavá věc. A mohou se stát i náplní vaší práce...

1. Zajímají se studenti o systém daní?

Na tuto otázku asi nelze odpovědět paušálně. Systém daní není tak populární téma, o které by se zajímala většina studentů. Určitou výhodu mají studenti ekonomických oborů, kde je systém daní jedním z povinných předmětů.

2. Proč by se daním měli věnovat, k čemu jim to může být užitečné?

Myslím, že základní orientace v daňovém systému by měla být součástí vzdělání každého člověka. Daně nás provázejí v každé fázi života a proto je tato, alespoň základní znalost daní důležitá, stejně tak jako znalost sociálního a zdravotního pojištění. Pro studenty, kteří uvažují o svém budoucím povolání v oboru daní, tato základní znalost nestačí, musí se aktivně vzdělávat a sledovat vývoj daňové legislativy. Pro všechny ostatní se bude hodit, když budou rozumět všem srážkám na své výplatní pásce.

Společnost VGD je profesionální organizací působící v oblasti auditu, účetnictví, daňového a finančního poradenství, oceňování a mezd, která svým klientům nabízí komplexní řešení jejich potřeb. V České republice pracuje ve třech kancelářích v Praze, Liberci a Olomouci 120 zaměstnanců. Kanceláře VGD najdete také v Belgii, Lucembursku, Německu, Nizozemsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Bulharsku a v Rusku. Informace o aktuálních pracovních pozicích na www.vgd.eu

Foto: Studenta

3. Co musí student umět/znát, aby u vás ve VGD mohl získat práci?

Musí mít především o tuto problematiku zájem. Aktivně se vzdělávat a to nejen v oblasti daní a ostatních odvodů. Důležitá je také velmi dobrá znalost účetnictví a orientace ve vztazích těchto dvou vzájemně propojených disciplín.

O tématu studentů a daní se dozvíte více na www.studenta.cz/dane

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější