Světová laboratoř lídrů. Práce 4.0

Světová laboratoř lídrů. Práce 4.0

Ve všech typech oborů nás čeká výzva v podobě automatizace a digitalizace. Roboty a stroje přebírají naší práci, a to nejen ve výrobních firmách. Jaké jsou zkušenosti firem, které jsou v tomto procesu před ostatními? Jaké získávají know-how, jak pracují na své produktivitě? A jak robotika a digitalizace ovlivňuje management i HR?

Akce pro všechny lídry, kteří chtějí využít automatizaci jako příležitost, Vás přivítá 2. listopadu v pražském Radiopaláci. Historická budova Radiopaláce jako jedna z předních kulturních a společenských domů v Praze a je jedinečná nejen svými reprezentativními a elegantními rondokubistickými prostorami. Konference Světová laboratoř lídrů bude hostit významné řečníky a experty na čtvrtou průmyslovou revoluci.

Na konferenci získáte výjimečné know-how od zahraničních expertů s možností proniknout do způsobu, jak rozvoj svých talentů řídí například Toyota. Dozvíte se, jak využít robotizaci a digitalizaci ve svůj prospěch.

Mezi hlavními řečníky konference vystoupí David Meier, americký expert na produktivitu práce a efektivizaci HR procesů. Promluví o Talent managementu v průmyslu 4.0.

Speciálně pro tuto konferenci bude realizován videovstup amerického spisovatele a lektora Stephena M. R. Coveyho. Bude hovořit o potřebě důvěry v době, kdy díky automatizaci budeme muset velkou část nekvalifikovaných zaměstnanců převést do expertnějších rolí. Poukáže také na to, že důvěra není pouze ctnost, ale je měřitelným faktorem, který ovlivňuje výkonnost a výši vynaložených nákladů.

Zástupci VŠE, pánové Miroslav Lorenc, Petr Jirsák a Filip Martínez, přijdou s příspěvkem, který dává do souvislostí změny poznatků o nástupu Průmyslu 4.0, a to zejména z pohledu změny vnímání člověka a stroje v organizaci, změny ve struktuře zaměstnanců, požadavcích na rekvalifikace. Příspěvek se opře o kvantitativní data z publikovaných výzkumů a vlastního kvalitativního šetření.

Případové studie k robotizaci v českém prostředí bude prezentovat Petr Knap, partner ze společnosti Ernst & Young. Mezi dalšími řečníky konference přivítáme také generálního ředitele LMC, Milana Jasného s tématem Jak ovlivní robotizace pracovní trh.

Karin Pomaizlová, partnerka mezinárodní advokátní kanceláře Taylor Wessing, přinese ve své přednášce právní pohled na problematiku, která se stává stále aktuálnější ve vazbě na rozvoj moderních technologií. Odpoví na otázky, kdo nese právní odpovědnost za škody způsobené v rámci automatizovaných provozů a internetu věcí, jaké právní výzvy s sebou přináší shromažďování a sdílení velkých dat, jak moderní technologie zasahují do ochrany soukromí jedince a jak chránit osobní údaje po vstupu v účinnost Obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Panelová diskuze s podtitulem Digitalizace očima nejpovolanějších českých TOP manažerů představí zkušenosti, výhledy a inspirace zástupců významných českých společností, mezi kterými přivítáme například Daniela Hrnčíře, ředitele GE Aviation Czech a Jiřího Holoubka, výkonného ředitele a předsedu představenstva společnosti ELCOM, a.s.

O světových prognózách trhu práce koncepce 4.0 pohovoří Hana Púllová, výkonná ředitelka partnerské společnosti konference Randstad. Jitka Tejnorová, partnerka a ředitelka společnosti DMC management consulting zmíní význam a využití Leanu v HR. Praktické ukázky využitelnosti a existence robotů v HR recruitmentu představí HR blogger Matěj Matolín. Konec konference nabídne zamyšlení doktora, neuropatologa Františka Koukolíka nad soužitím robota s lidským mozkem. Pokusíme se zodpovědět na otázky, co můžeme očekávat od umělé inteligence, jak se liší lidský mozek od počítače a jak bude vypadat možné soužití. Součástí závěru dne a společenského večera bude křest nově publikované knihy hlavního řečníka konference Davida Meiera v češtině, Toyota talent.

Konferencí Vás provede moderátorka TV Nova Michaela Šmídová.

Akce je určena zástupcům vrcholového, středního managementu a ředitelům společností, HR senior manažerům a manažerům v oblasti řízení a práce s lidmi. Překlad programu z/do ČJ/AJ je zajištěn po celou dobu trvání konference.

Na konferenci bude hned následující den navazovat výjimečný TOYOTA TALENT Workshop pořádaný společností DMC management consulting, který povede sám David Meier. Strategický workshop je určen zejména pro generální a výrobní manažery a bude zaměřen na zlepšování výkonu firmy díky systému rozvoje lidí – ne jen práci s „vyvolenými“ talenty.

Vše potřebné o této události naleznete na jejím webu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější