TEDxYouth@Prague slaví páté narozeniny, buďte s nimi u toho. Na koho se těšit?

TEDxYouth@Prague slaví páté narozeniny, buďte s nimi u toho. Na koho se těšit?

TEDx má za sebou 4300 konferencí ve 133 zemích, ale nejzajímavější je v těchto dnech číslo 5. Symbolizuje totiž páté výročí mladé pražské odnože TEDxYouth. Od roku 2013, kdy zažehla jiskra první konference pro studenty středních a vysokých škol, s cílem šířit zajímavé myšlenky v patnáctiminutových vystoupeních nazývaných TEDx talks, TEDxYouth@Prague dokazuje, že inspirativní řečníci nemusí mít 20 let zkušeností, aby měli o čem vyprávět. Na Youtube mají TEDx talks přes 42 milionů shlédnutí. My jsme pro vás vybrali 5 nejúspěšnějších českých TEDxYouth talků, které inspirovaly nejen mladé publikum.

1. Méně mít, více žít

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Speaker: Adam Marčan

Idea worth spreading: „Čím víc vím, kdo jsem a co chci, tím méně mi to diktuje okolí.“

TEDxYouth@Prague 2013 - “The Spark”

2. Jaké nevědomé faktory ovlivňují naše rozhodování?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Speaker: Jakub Hodboď

Idea worth spreading: “Co kdybychom se na všechny problémy a tradiční řešení zkusili podívat méně racionálně a zapojili představivost a kreativitu, zkusili aktivovat intuici, která má na svědomí 90 % našeho rozhodování? Možná bychom pak mohli přicházet s řešeními, která jsou zajímavější, levnější a můžou mít mnohem větší dopad na náš svět.“

TEDxYouth@Prague 2014 - “Worlds Imagined”

3. Co se naučíte o světě, když ho procházíte pěšky?

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Speaker: Ladislav Zibura

Idea worth spreading: “Na pouti budoucnost neexistuje. Koukáte kolem sebe a intenzivně vnímáte přítomnost. Naučíte se, že svět je v každém okamžiku hrozně zajímavý. A to se nenaučíte v momentě, kdy budete žít odkládaným štěstím v přítomnosti.”

TEDxYouth@Prague 2015 - “Made By The Future”

4. Jaké je tajemství tmy

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Speaker: Pája Hudcová

Idea worth spreading: “Člověk, který sedí doma nikdy neuvidí hvězdnou oblohu. Buď budeme za hvězdným nebem cestovat čím dál tím dál, nebo se pokusíme spojit síly a přiblížit se zpátky mléčné dráze.”

TEDxYouth@Prague 2016 - “Zá|zraky”

5. řečníka a jeho myšlenku hodnou sdílení můžete zvolit i vy

Letošní TEDxYouth@Prague nás teprve čeká. Již 14. září 2017 zaskočí na Letní scénu na Vyšehradě mladí řečníci, kteří se chystají bořit stereotypy, překračovat meze, hrát si a balancovat na téma “Hra/NA”.

Honza Bareš, freediver, který s projektem Trash Hero vyčistil 154 tun odpadků z moří, národních parků i ulic měst, přijde sdílet myšlenky ze svého života na hraně oceánu. Osmnáctiletá studentka umění a designérka šperků Lucy Štruncová, která propadla práci s polymery, se podělí o svůj přístup k tvorbě i podnikání. Energická kvadruplegička Dita Horochovská, která si neláme hlavu s překážkami, rozjela projekt Silou hlasu, s nímž pomáhá druhým ovládat počítač hlasovými technologiemi. Daria Hvízdalová, která se přes studium sinologie, mezinárodního managementu a informačních technologií dostala až k vývoji tzv. obecné umělé inteligence a další.

A přijde znovu i jeden z našich prvních řečníků, s tématem za hranou naší všední pozornosti, které vnímá jako důležité k uchopení života do vlastních rukou. Tušíte, o koho se jedná? Podívej se znovu na první video, nebo rovnou zjisti, kdo další vystoupí příští týden na TEDxYouth@Prague.

Pokud chcete být u toho, rezervujte si vstupenku dřív, než vám odzvoní hrana. ;)

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější