Student mobil

Aplikace, co vás podrží při studiu nad vodou

Bez aplikací to jde, ale vystavujete se zbytečné panice i rizikům jako ztráta flašky, vylité kafe v počítači, zapomenutý úkol i harddisk odcházející do věčných lovišť společně s vaší diplomkou...

Základ - Google Drive

Dokud tuhle aplikaci nemáte, tak nevíte, o co přicházíte. Google Drive je synonymem pro studentské nebe. Zálohovat tady lze veškeré dokumenty spojené se studiem (od seminárek, přes studijní materiály, až po diplomku). Všechny dokumenty navíc otevřete na jakémkoliv počítači, tabletu i mobilu. Vhodná je aplikace i pro práci v týmu. V rámci sdílených dokumentů uvidíte každičkou úpravu i změnu slova. Nečekejte, zálohujte důležité dokumenty a pořiďte si Google Drive. Hned!

Lesem proti prokrastinaci - Forest

Zabijte prokrastinaci tak, že necháte vyrůst les. V telefonu nejprve za pomoci virtuálního osiva les vysadíte a čím déle telefon nepoužijete, tím krásnější a hustější les bude. Aplikace tak nezabíjí jen prokrastinaci, ale vzbuzuje i chuť vyrazit do přírody. Bacha! Pokud mobil použijete, strom uschne. Takže stahuj Forest a neprokrastinuj.

Omlouváme se, požadovaný obsah nelze zobrazit...

Time management - Trello

Na Trellu si dokážete rozplánovat úplně cokoli s kýmkoli. Hodí se na zorganizování studentského spolku, pořádání párty i pro zvládání vlastního času. Vše organizujete v přehledných nástěnkách, které si sami uspořádáte. Můžete si vytvářet seznamy úkolů a ty pak přiřazovat i někomu jinému. Vše v Trellu lze propojit jak s Google Drive, tak s chytrými hodinkami. Trello je prostě nejlepší přítel člověka - pejsek, co hlídá termíny i časový rozvrh. Stahuj zde.

Lokální univerzitní aplikace - UPlikace

Studenti Univerzity Palackého mají to štěstí, že jejich alma mater disponuje oficiální aplikací. Naleznete zde vše. Od detailního rozvrhu, zkouškových termínů až po interaktivní mapy Olomouce. Zároveň disponuje i vychytaným systémem notifikací hlídajícím nový termín zkoušky i uvolnění místa v předmětu. Palackého jde s dobou a studentům ulehčuje život, kde se dá. Více zde.

Když člověk čeká - TinyCards

Určitě znáte Duolingo (jedna z nejlepších aplikací na učení se cizího jazyka - i klingonštiny). Tahle firma teď přišla s novinkou zvanou Tinycards. Vybrat si v aplikaci můžete hned z milionů setů kartiček pokrývající témata z biologie, chemie, geografie i historie. Případně si zde vyrobíte kartičky vlastní. Tinycards umí i změřit, kdy je na čase si kartičky zopakovat a informace osvěžit. A to chceš.  

Vyfoť a počítej - PhotoMath

Stačí namířit kameru na matematickou úlohu a appka Photomath vyčaruje výsledek i s podrobným návodem, jak k výsledku došla. Disponuje totiž tzv. kamerovou kalkulačkou schopnou ručně napsané (ne)rovnice převést do digitálního světa a spočítat. Zvládá i noční můry derivací a integrálů. Díky technologický Bože za ty dary - stahuj zde.

Aplikace/neaplikace - Citace.com

Cituj jako bůh, nebo věhlasný profesor. Citace.com sice nejsou aplikací v pravém slova mobilního smyslu, dokážou ale být tím nejlepším a časově efektivním pomocníkem při psaní seminárek a kdovíčeho všeho, co po vás budou učitele chtít. Takže stačí ISBN a jedeš!

Používáte jiné aplikace? Bez jakých se neobejdete? Hoďte do komentářů na Facebooku názvy nebo recenzi. Jestli rádi cestujete, mrkněte na 15 aplikací, které sebou raději vzít na cestu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější