Last minute darky

7 dárků, které seženete na poslední chvíli a obdarovaní na ně nikdy nezapomenou

Psát tenhle článek před deseti lety, asi bychom skončili u sushi-setu z vietnamského bistra „na rohu“, ale doba nám přeje. Technologie šly tak rychle dopředu, že letos můžeme ještě 23. prosince objednat vše od hokejové branky po 5megapixelovou fotopast na jezevce, a na Štědré dopoledne to (navzdory pokutám od obchodní inspekce) držet v ruce.

Kompostér

Vzhledem k tomu, koho časopis Time minulý týden vyhlásil osobností roku, bude tahle 79centimetrová krychle hitem letošních Vánoc. Z průzkumů totiž vyplývá, že vysokoškoláci dbají o naši planetu a zároveň nesnáší malé, měkké dárky. Tenhle v šuplíku určitě neskončí!

Antistresové soví omalovánky

Jsou sice pro děti od sedmi let, ale slibujeme, že i ten nejasociálnější vysokoškolák s nimi bude na přednáškách za hvězdu (ozkoušeno). Vybarvování podle linek zapojuje mozková centra zodpovědná za kreativní vyjádření a z barevných soviček možná nasajete víc moudrosti než z monotónního výkladu.

Vánoce
life
EKO Vánoce! DIY dárky, zážitky a stromek in da květináč
14. 12. 2018
2 minuty vánočních tipů

WC Golf

Popularita golfu se v posledních letech šíří stejně rychle jako potravinové intolerance. Asi každý z nás má kamaráda, který "tam" prosedí klidně dva díly Přátel, ať už je alergický na laktózu nebo jen ve stresu ze zkouškového. S tímhle super dárkem si svůj handicap o dost zpříjemní.

Zlatá kopačka

V zemi, kde se lidé v průměru 37krát za rok opijí pod obraz a polovina populace by zde (dle komentářů na sociálních sítích) mohla trénovat fotbalovou reprezentaci, se s tímhle klenotem skoro nejde netrefit. Na Silvestra už může mít bota klidně jinou (zelenou) barvu a na novoročním fotbálku poslouží jako křišťálová trofej pro nejlepšího hráče.

Kdo chytá v žitě

Pod žádným stromkem nesmí chybět kniha. Příběh kluka, který zdrhne ze školy, sice není (zvlášť před zkouškovým) nejvhodnější studijní literaturou, ale zato je to ta "nejnadčasovější" klasika, kterou nám tu po sobě mistři pera zanechali. 1984 hadr. V Luxoru na Václaváku už jich mají jen dvacet devět!

Vánoce - Armáda Spásy
life
Ti, kteří dělají lidem bez domova hezčí Vánoce. Den s Armádou spásy
29. 12. 2018
3 minuty reportáže

Těžce nepraktický kurz

Vouchery na kurzy se dají pořídit doslova last-minute. Na Naučmese.cz můžete své přátele naučit třeba fotit iPhonem jako zrcadlovkou, kreslit pravou hemisférou nebo travel-hackovat - cestovat za pár korun. K nezaplacení bude ale výraz kamaráda, který od vás rozbalí voucher na Základní kurz vázání dětí do šátků za 650 korun.

Skutečný dárek

A teď vážně! Skutečný dárek je projekt Člověka v tísni, který nám umožňuje dělat ze světa lepší místo, jak by řekl Michael Jackson. Za méně než tisíc korun můžete jménem svých přátel koupit chudým rodinám v rozvojových zemích třeba kudrnatou ovci, hektolitr pitné vody nebo pytel osiva. A trochu si naklonit karmu.

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější