Zemřel Ježíš v Japonsku uvodni upravena

Páteční bizár: Zemřel Ježíš v Japonsku?

Kde vlastně zemřel Ježíš? Zatímco Bible, respektive Nový zákon, nám “jasně” říká, že “když je dovedli na místo, kterému se říká Golgota – Lebka, ukřižovali tam Ježíše i ty dva zločince; jednoho po Ježíšově pravici, druhého po levici.” (Lukáš 23:33), v jedné japonské vesničce se na to dívají trochu jinak...

Ježíšova poslední destinace? Japonsko

Ve vesnici Shingō v odlehlém rohu severního Japonska leží hrob, který nese název Hrobka Ježíše Krista. Legenda praví, že se právě zde před cca dvěma tisíci lety Ježíš usadil a dal se na pěstování česneku a rýže, přičemž se zamiloval do Miyuko, dcery místního farmáře. Spolu pak zplodili tři děti a Ježíš se nakonec dožil 106 let. Zatímco zbytek světa tak zná Ježíše Krista jako Ježíše Krista, toho co vstal z mrtvých, místní křesťané mu neřeknou jinak než Daitenku Taro Jurai (jménem, které při pobytu v Japonsku přijal). 

Video: Youtube.com

Kdo ale zemřel na kříži? 

Legenda pamatuje i na vysvětlení ukřižování Ježíše v Golgotě. Dle japonské interpretace byl Ježíš v Japonsku hned dvakrát! Poprvé už ve svých 21 letech, přičemž studoval místní teologii, jazyk i kulturu, a ve svých 33 letech se vrátil zpět do tehdejší římské provincie Judea. Zde začal nabyté vědomosti používat a snažil se kázat a reformovat společnost. "Japonské" společenské vymoženosti se ale logicky nelíbily tehdejším římským a židovským autoritám.

GoPro na penis uvodni
life
Páteční bizár: GoPro pro penis. Podívejte se na svět z jiného úhlu!
13. 9. 2019
1 genitální minuta

Ježíš tak byl zatčen a odsouzen k ukřižování za kacířství. Jenomže! Podařilo se mu oblafnout místní administrativní správce a na kříži místo něj zaujal místo jeho bratr Isukiri. Ježíš tak mohl prchnout přes Sibiř směr Japonsko i se dvěma relikviemi: uchem svého sourozence a pramenem vlasů Panny Marie. Dle legendy tyto ostatky spočívají navždy hned vedle Ježíšovy japonské hrobky.

Myslíte, že Ježíš zemřel v Japonsku? Dejte vědět do komentářů. A zemřel vůbec? 

Mohlo by tě zajímat

Nejnovější